Angličtí fotbaloví reprezentanti slaví ve Wembley jeden z gólů do sítě Černé...

Angličtí fotbaloví reprezentanti slaví ve Wembley jeden z gólů do sítě Černé Hory. | foto: Reuters

Anglická jubilejní show. Kane předčil Shearera, Sterling se zastal kolegy

• 2
Na první pohled anglická oslava tisícího reprezentačního zápasu neměla chybu. Proti Černé Hoře výsledek 7:0, pět gólů v prvním poločase, hattrick kapitána Harryho Kanea, jenž v historické tabulce střelců předstihl Alana Shearera, a postup na Euro. Jenže také nepříjemnost, při které fanoušci ve Wembley vypískali vlastního hráče.

Když dvacet minut před koncem na trávník vběhl střídající Joe Gomez, na tribunách se mísilo bučení s pískotem. Příznivcům se nelíbilo, že kvůli konfliktu s obráncem Liverpoolu vyřadil trenér Gareth Southgate z nominace pro utkání Raheema Sterlinga, jednu z hlavních hvězd týmu.

Anglický obránce Joe Gomez sledoval převážnou část zápasu proti Černé Hoře z...
Anglický útočník Raheem Sterling sledoval předposlední utkání evropské...

„Už jsem se k tomu nechtěl vracet, ale musím. Bylo velmi nepříjemné sledovat, jak pískáte na spoluhráče kvůli něčemu, co byla moje chyba,“ vzkázal fanouškům Sterling, který celé utkání sledoval přímo na stadionu.

A když Gomez vběhl na hřiště, tleskal mu.

Hattrick za 18 minut. A Kane předstihl Shearera

Bleskovým hattrickem během prvního poločasu se anglický kapitán Harry Kane vyšvihl na šesté místo historické tabulky anglických střelců. Na 31 gólů potřeboval 44 zápasů a za sebe kromě Alana Shearera odsunul například i Franka Lamparda a další.

Anglický kapitán Harry Kane běží oslavit jeden z gólů v kvalifikačním utkání o...
Anglický střelec Harry Kane hattrickem proti Černé Hoře předstihl v historické...

„Všichni víme, že Alan Shearer byl fantastický střelec. Je to pěkný milník, ale snad ještě nějaké góly přijdou,“ řekl Kane. Nejlepším reprezentačním kanonýrem je Wayne Rooney, který nastřílel 53 gólů.

„Joe neudělal nic špatného a je nemístné pískat na někoho, kdo je skromný a tvrdě pracuje. Všechno je moje vina, proto jsem i přijal trest,“ přidal fotbalista, který by měl být pro poslední duel kvalifikace opět k dispozici.

S Gomezem se pošťuchovali během nedělního víkendového šlágru anglické ligy mezi Liverpoolem a Manchesterem City (3:1). O den později se potkali na reprezentačním srazu a jiskřilo to mezi nimi dál.

Podle britských médií to byl Sterling, kdo se neudržel a na spoluhráče po v žertu míněných poznámkách vystartoval. Zasáhnout museli spoluhráči.

„Joe opravdu neudělal nic špatného a měl jsem dojem, že jsme všechno v průběhu týdne vyjasnili. S Raheemem jsou kamarádi, stejně jako všichni v týmu a já nechci, aby se s nimi takhle zacházelo,“ zdůraznil anglický kouč.