Hlavní trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý (vpravo) sleduje rozcvičku před...

Hlavní trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý (vpravo) sleduje rozcvičku před kvalifikačním utkáním proti Kosovu s manažerem týmu Liborem Sionkem (uprostřed) a asistentem Jiřím Chytrým (vlevo). | foto: Michal Šula, MAFRA

Kolik změn udělá trenér Šilhavý? Vyberte jedenáctku na duel s Bulhary

• 47
Bude to poslední utkání evropské kvalifikace, ve kterém už českému týmu o nic nepůjde. Měl by proto trenér Jaroslav Šilhavý dát šanci i fotbalistům z lavičky? Vyberte v tradiční anketě sestavu pro duel v Bulharsku.

Hraje se v neděli od 18 hodin na stadionu Vasila Levského v Sofii. Tribuny budou prázdné, UEFA totiž Bulhary potrestala uzavřením hlediště za rasistické projevy v předchozím kvalifikačním utkání s Anglií.

Anketa: Kdo by měl nastoupit v Bulharsku?

Vyberte sestavu na poslední kvalifikační utkání

Češi si postup předčasně zajistili čtvrtečním vítězstvím nad Kosovem, Bulhaři jsou dávno bez šance. Jak se to projeví na české sestavě?

Šanci by například mohl dostat brankář Pavlenka, který v kvalifikaci odchytal pouze nepovedené utkání ve Wembley s Anglií (0:5).

V úvahu přichází také jedna až dvě změny v obraně: Kadeřábek místo Coufala? Kúdela místo Brabce? V útoku pak zřejmě nastoupí v reprezentaci poprvé od úvodní minuty bijec Ondrášek.

Není pravděpodobné, že by trenér Šilhavý s kolegy učinil v sestavě zásadnější řez. Když to udělal před domácím přípravným duelem proti Severnímu Irsku naposledy, první poločas se hrubě nepovedl a Češi v něm inkasovali tři góly. Diváci na ně pískali.