HOŠI, DĚKUJEM! Čeští reprezentanti si užívají závěrečnou děkovačku s fanoušky po triumfu nad Anglií. | foto: Michal Růžička, MAFRA

Krásná skupina, přijatelná, ale i těžká. Reprezentanti reagují na los

  • 40
Oddechli si, že nemusejí do Baku. Místo toho se čeští fotbalisté v červnu příštího roku chystají do Glasgow a těší se na atmosféru slavného Wembley. „Pro mě je zajímavé, že v kvalifikaci jsem v Londýně chyběl, teď by bylo fajn, kdybych se tam dostal,“ přemítal gólman Tomáš Vaclík po losu Eura 2020, který reprezentaci přisoudil Anglii, Chorvatsko a vítěze play off Ligy národů C.

Reprezentační jednička totiž kvůli zranění vynechala úvodní zápas bojů o mistrovství Evropy, kde se Češi ztrapnili debaklem 0:5. Výsledek ze začátku března ale napravili doma a doufají, že si říjnovou výhrou 2:1 získali uznání.

Los Eura 2020

složení skupin, pořadí zápasu skupiny D

„Věřím tomu, že česká reprezentace si udělala nějaký respekt tou výhrou. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme, a nebudeme tam jenom do počtu,“ prohlásil útočník Zdeněk Ondrášek, který o senzačním triumfu rozhodl gólem.

„Vypadá to, že Anglie nám je souzená, máme na ni štěstí,“ pousmál se obránce Ondřej Čelůstka. „Ale moc se na to těším. Bude to super konfrontace, navíc na ostrovních stadionech, kde to má svou velkou fotbalovou atmosféru,“ pokračoval český stoper.

Hampden Park v Glasgow, národní stadion pro skotský sport, pojme téměř 52 tisíc diváků.

O londýnském Wembley není nutné se dlouze rozepisovat. Světoznámá ikona, obrovská aréna, srdce fotbalu pro 90 tisíc.

„Pro lidi to myslím bude super, snad za námi rádi pocestují,“ podotkl obránce Marek Suchý. „Pro fanoušky a turisty to nejsou úplně špatné destinace,“ prohlásil Ondrášek.

A co pro fotbalisty, pánové?

Fotogalerie

„Hrát Euro na ostrovech je velice příjemné, odpadlo nám náročné cestování, kterého se všichni obávali,“ řekl záložník David Pavelka. „Ale ta skupina je samozřejmě těžká. Vždyť Anglie je jedním z favoritů na celkové vítězství a Chorvati jsou finalisté posledního mistrovství světa. Nečeká nás nic snadného.“

„Skupina je krásná, moc se mi líbí,“ reagoval naopak Čelůstka. Svým názorem byl v bezprostředních ohlasech na los spíš v menšině. Podobně mluvil i Ondrášek, to záložník Král volil opatrnější slova. „Relativně přijatelná,“ podotkl kudrnatý středopolař.

„Stoprocentně těžká skupina,“ pravil brankář Vaclík. „Ale otevřená. Hodně klíčový bude první zápas s vítězem play off Ligy národů, každý bod může hrát roli. Ale nepojedeme to tam jen odehrát, budeme mít ambici postoupit dál!“

„Když byly vylosované týmy z prvního a druhého koše, tak jsem doma říkal: určitě nás zase hodí k Anglii. A bohužel to tak dopadlo,“ uvedl Suchý. „Bohužel proto, že by si člověk možná chtěl vyzkoušet jiné soupeře. Na druhou stranu víme, že na ni budeme dobře připravení a trenéři nebudou mít tolik práce s analýzou,“ dodal s úsměvem zkušený obránce.

Češi zahájí své účinkování na Euru 2020 15. června v Glasgow, o čtyři dny později se na stejném místě střetnou s Chorvatskem. Závěrečný duel skupiny D sehrají 23. června ve Wembley s Anglií.