HOŠI, DĚKUJEM! Čeští reprezentanti si užívají závěrečnou děkovačku s fanoušky...

HOŠI, DĚKUJEM! Čeští reprezentanti si užívají závěrečnou děkovačku s fanoušky po triumfu nad Anglií. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Jste jedničky! Čtenáři chválí za skalp Anglie, nejlepší výkon pod Šilhavým

• 55
Senzační vítězství fotbalové reprezentace nad Anglií (2:1) se podle očekávání odrazilo i v hodnocení. Čtenáři v tradiční anketě iDNES.cz dávali Čechům jedničky a lepší dvojky, podle hlasujících jde o nejpovedenější představení v éře kouče Jaroslava Šilhavého.

V pátek večer se postarali o šok, možná o zázrak - vždyť anglický národní tým prohrál v kvalifikacích po dlouhých deseti letech! Češi se díky vítězství 2:1 na svého soupeře bodově dotáhli a výrazně se přiblížili vytouženému postupu na Euro 2020.

Všechna hodnocení za trenéra Šilhavého

Hvězdou zápasu byl podle účastníků ankety gólman Tomáš Vaclík. Ten sice hned v úvodu inkasoval z penalty Harryho Kanea, ale ve zbylých minutách mužstvo podržel.

Podle obvyklých školních zvyklostí by mu průměr vystačil na jedničku, zbytek fotbalistů si vysloužil lepší dvojky.

Obránce Jakub Brabec, který se brzy po pokutovém kopu z rohu postaral o vyrovnání, obdržel hodnocení 1,59. Elitní trojici uzavírá druhý střelec, debutant Zdeněk Ondrášek (1,64), který v pětašedesáté minutě nastoupil místo Patrika Schicka a o dvacet minut později premiérovým gólem v reprezentaci rozhodl.

Česko - Anglie 2:1

Téměř většina fotbalistů se vešla do průměru začínajícího číslicí jedna. Není divu, že je čtenáři iDNES.cz za předvedenou hru chválili. Nejméně výrazný výkon ze všech podle hlasujících předvedl Patrik Schick s výsledkem 2,14.

Tak dobré známky nicméně v Šilhavého éře ještě reprezentace nedostala, vůbec poprvé se celkový průměr vešel pod dvojku.

Pro mužstvo je triumf nad čtvrtým týmem posledního mistrovství světa vítanou vzpruhou před závěrem kvalifikace, která vrcholí listopadovými zápasy s Kosovem a v Bulharsku. Ještě předtím ale Šilhavého svěřenci v pondělí (Letná, 19.00) nastoupí do přípravného střetnutí se Severním Irskem.

Fotbalisté dostávají známky jako ve škole: jednička je nejlepší, pětka nejhorší. Hodnotí se výkony všech, kteří v utkání odehráli alespoň dvacet minut.