Německý reprezentant Bastian Schweinsteiger se raduje z gólu v utkání Eura...

Německý reprezentant Bastian Schweinsteiger se raduje z gólu v utkání Eura proti Ukrajině. | foto: Reuters

Místo svatebního veselí oslava gólu. Schweinsteiger je zpátky na hřišti

• 4
Před týdnem se měl v Benátkách ženit, pak pokračovat ve svatebním veselí v Bělehradě. Německý fotbalista Bastian Schweinsteiger však v neděli večer prožil úplně jinou oslavu. Gólovou na mistrovství Evropy. "Je neuvěřitelné, jak to vyšlo," řekl.

Do nedělního utkání v Lille proti Ukrajině nastoupil v poslední minutě, o pár vteřin později sprintoval přes celé hřiště, aby mohl zakončit brejk. Centr spoluhráče Özila z levé strany trefil náramně, Němci v nastaveném čase stvrdili výhru na 2:0.

„Jsem rád, že jsem k vítězství mohl přispět. Vyhrálo se, nedostali jsme gól, co víc si člověk může přát,“ líčil německým novinářům.

On, kapitán předloňských mistrů světa, jedna z ikon novodobé německé reprezentace, je rád, za pár chvil na hřišti. V jedenatřiceti.

Schweinsteiger po loňském přestupu ze svého Bayernu do Manchesteru United neměl příliš dobrou sezonu. Od března navíc kvůli zranění kolene nehrál v klubu vůbec, od ledna strávil na hřišti celkem necelých 300 minut. Přesto ho trenér Joachim Löw zařadil do nominace, s čímž populární záložník snad ani nepočítal.

Německý záložník Bastian Schweinsteiger skóruje z brejku v nastavení utkání...
PARÁDNÍ STŘÍDÁNÍ. Necelé tři minuty na hřišti a vstřelený gól. Bastian...

Proč by si jinak na začátek šampionátu naplánoval svatbu s elitní tenistkou Anou Ivanovičovou, s kterou chodí necelé dva roky.

I kdyby se všechno stihlo, svatba i Euro, trenér Löw obě možnosti zavrhl. Buď svatba, nebo fotbal, dal Schweinsteigerovi na vybranou. I když byl zkušený záložník naštvaný, obřad odložil.

V generálce na šampionát odehrál pár minut proti Maďarsku, do zahajovacího utkání turnaje šel až jako náhradník na samotný závěr za útočníka Götzeho. „Zklidni hru, jisti střední záložníky,“ řekl mu kouč, než ho pustil na hřiště.

Nakonec skóroval. Německá média přišla s titulky: Supernávrat. Schweiny přišel, dal gól a zvítězil.

„Tohle plánované nebylo,“ usmíval se trenér Löw.

A úsměvy rozdával i Schweinsteiger. „Jsem zdravý, cítím se velmi dobře. Na to, kolik jsme toho na jaře odehrál, je to neuvěřitelné. Ale hlavní je, aby mužstvo vyhrávalo.“