Španělští fotbalisté se radují z jednoho z gólů v přípravném duelu s Koreou. | foto: Reuters

Španělsko deklasovalo Koreu 6:1, dvakrát se trefili Nolito a Morata

• 1
Fotbalisté Španělska, kteří budou jedním ze soupeřů českého týmu na nadcházejícím mistrovství Evropy ve Francii, deklasovali v přípravě Koreu 6:1. Po dvou gólech dali v Salcburku útočníci Nolito a Álvaro Morata.

Obhájci kontinentálního titulu po nedělním triumfu 3:1 nad Bosnou a Hercegovinou vyhráli i druhou přípravu na francouzský šampionát.

„Zpočátku bylo trochu těžké dostat se do zápasu, ale nakonec jsme to zvládli. Myslím, že konečné skóre neodráží rozdíl mezi soupeři. Korea je dobrý tým,“ řekl na tiskové konferenci španělský trenér Vicente del Bosque.

Na rozdíl od minulého zápasu už kouč mohl nasadit stopera Gerarda Piquého, záložníky Andrése Iniestu se Sergiem Busquetsem nebo Ikera Casillase. Zkušený brankář 167. startem za reprezentaci vyrovnal evropský rekord Lotyše Vitalijse Astafjevse. K dispozici však stále nebyli hráči z Realu a Atlética, kteří v sobotu absolvovali finále Ligy mistrů.

Favorit potvrdil svou sílu po půlhodině hry. Nejprve David Silva otevřel skóre, za dvě minuty zvýšil Cesc Fábregas a na poločasových 3:0 uzavřel Nolito. Krátce po změně stran se prosadili Morata a znovu Nolito, který zopakoval dva zásahy proti Bosně.

Španělský fotbalista Nolito překonává korejského brankáře Kim Jin-Hyeona.
Španělský fotbalista Alvaro Morata (vpravo) se snaží prosadit přes bránícího...

V 83. minutě zmírnil korejský debakl Ču Se-čong, ale těsně před koncem si připsal druhou branku také Morata. „Nejdůležitější je, abychom si vzájemně rozuměli. Nestarám se o to, kdo skóruje. Jsme tým a musíme být v nejlepší možné formě,“ uvedl Morata, útočník Juventusu Turín.

Španělsko ještě před Eurem čeká úterní generálka s Gruzií. Turnaj ve Francii úřadující mistři odstartují 13. června duelem s českým týmem, o čtyři dny později změří síly s Tureckem a skupinu D uzavřou 21. června proti Chorvatsku.

„Během posledních dnů v Rakousku jsme udělali velký pokrok a jsme připraveni na Euro, ale je tam více kandidátů. Máme sen, že se staneme šampiony,“ dodal Del Bosque.

Dalším účastníkům mistrovství Evropy se v dnešních přípravných duelech nedařilo. Polsko v Gdaňsku prohrálo s Nizozemskem 1:2. Na vedoucí branku útočníka Vincenta Janssena z 33. minuty sice odpověděl po hodině hry obránce Artur Jedrzejczyk, ale záložník Georginio Wijnaldum poté rozhodl o vítězství „Oranje“.

Belgie v předposlední minutě duelu s Finskem alespoň zachránila remízu 1:1. Hostům v 53. minutě zařídil v Bruselu vedení útočník Kasper

Přípravné fotbalové zápasy

Španělsko - Korea 6:1 (3:0)
38 a 54. Nolito, 50. a 89. Morata, 30. Silva, 32. Fábregas - 83. Ču Se-čong.
Španělsko: Casillas (74. Rico) - Bellerín, Piqué (59. Aduriz), Bartra, Azpilicueta (46. Alba) - Fábregas (46. Busquets), Bruno, Iniesta (46. Thiago) - Silva (46. Pedro), Morata, Nolito. Trenér: Del Bosque.
Korea: Kim Jin-Hyeon – Jang Hyun-Soo (71. Yong Lee), Hong Jeong-Ho, Kim Kee-Hee (61. Tae-Hwi Kwak), Yun Suk-Young (81. Chang-woo Rim) – Han Kook-Young (61. Se-Jong Ju), Ki Sung-Yueng – Ji Dong-Won, Nam Tae-Hee – Son Heung-Min (61. Jae-Sung Lee) – Hwang Ui-Jo (46. Hyun-Jun Suk).

Norsko - Island 3:2 (2:1)
Branky: 1. Johansen, 41. Helland, 67. Sörloth - 36. Ingason, 81. Sigurdsson z pen.
Norsko: Nyland – Aleesami, Diomande (72. Fossum), Forren, Helland (53. Samuelsen), Henriksen, Hovland, Johansen (82. Jenssen), King (53. Sorloth), Selnaes, Svensson.
Island: Kristinsson (46. Jónsson) – Hauksson (62. E. Bjarnason), R. Sigurdsson, Bodvarsson (46. Gudjohnsen), Finnbogason (62. Sigthórsson), Gudmundsson, Gunarsson, Hallfredsson (46. B. Bjarnason), Ingason, Magnusson, G. Sigurdsson.

Belgie - Finsko 1:1 (0:0)