Francouzský záložník Paul Pogba v úvodu ostřeloval bránu Švýcarska neúspěšně.

Francouzský záložník Paul Pogba v úvodu ostřeloval bránu Švýcarska neúspěšně. | foto: Reuters

Švýcarsko - Francie 0:0, Pogba s Payetem pálili jen do břevna

• 139
Francie vyhrála na domácím evropském šampionátu svou základní skupinu a spolu s druhým Švýcarskem postupuje do osmifinále turnaje. Oběma soupeřům k tomu pomohla třetí bezgólová remíza na turnaji, kterou uhráli ve vzájemném duelu v Lille.

Když se Francie a Švýcarsko střetly před dvěma lety na mistrovství světa, sedmigólovou přestřelku ovládli po vítězství 5:2 Francouzi.

Tentokrát se evropští sousedé potkali v závěrečném duelu základní skupiny na kontinentálním šampionátu a po bezgólovém průběhu, který vyhovoval oběma, stvrdili svůj postup ze skupiny.

4.Rumunsko30122:41

Byť byli Švýcaři v průběhu turnaje ve střelbě pilnější než Francouzi - na bránu soupeřů pálili v prvních dvou zápasech třináctkrát, zatímco pořadatelská země jen sedmkrát -, v nedělním utkání se do prostoru branky vůbec netrefili.

Naopak domácí byli - zejména zásluhou záložníka Paula Pogby - nebezpeční od prvních minut. Hráč Juventusu v úvodu dvakrát orazítkoval břevno, i když mu k tomu v jednom případě pomohl nejistý zákrok brankáře Sommera. Ten se vyznamenal proti stejnému hráči při razantní střele z úhlu, již dokázal vyrazit na roh.

To všechno stihli fotbalisté za úvodních dvacet minut. Pak už bylo utkání na gólové šance chudší. Domácí trenér Deschamps šetřil s vidinou postupu do osmifinále Girouda i Kantého, kteří posbírali v prvních zápasech žluté karty. Od úvodních minut nehrál ani Payet, dosavadní hvězda celého Eura.

Rumunsko - Albánie 0:1

Albánci mají naději na postup do osmifinále.

GÓLOVÁ HLAVIČKA. Armando Sadiku z Albánie poslal hlavou míč za záda rumunského...

Když ho pak kouč do arény v Lille na závěrečnou půlhodinu pustil, podsaditý záložník málem po chvíli zápas rozhodl. Těžil z náramného průniku spoluhráče Sissoka, který mu z levé strany odcentroval přesně na kopačku. Švýcarského brankáře ovšem zachránilo po důrazné střele potřetí v zápase břevno.

Ač bez vstřelené branky, zápas se hrál ve slušném tempu. Třetí bezbranková remíza na turnaji však opět srazila průměr šampionátu, který činí po šestadvaceti zápasech jen 1,84 gólu na zápas.