STVRDIL POSTUP. Belgický kapitán Eden Hazard slaví třetí gól do sítě Maďarska...

STVRDIL POSTUP. Belgický kapitán Eden Hazard slaví třetí gól do sítě Maďarska se střídačkou. | foto: Reuters

Maďarsko - Belgie 0:4, Hazard a spol. stvrdili postup třemi góly v závěru

• 241
Maďarská fotbalová pohádka skončila na Euru v osmifinále. Nad jejich síly byli fotbalisté Belgie, kteří soupeře deklasovali 4:0. V úvodu se trefil Alderweireld, po přestávce Belgičané přidali hned tři góly - prosadili se střídající Batshuayi a Carrasco, skvělý výkon podtrhl brankou i kapitán Hazard.

Tak vysoký výsledek je pro Maďary možná příliš krutý. Gólmana Gábora Királye sice překonal už v desáté minutě přesnou hlavičkou po De Bruyneho centru stoper Alderweireld, další příležitosti Belgičanů však brankář v teplákách likvidoval.

Dlouho držel čtyřicetiletý matador maďarské fotbalisty v naději. Přesněji do 78. minuty - na levém křídle pláchl skvěle hrající Eden Hazard a poslal před bránu pas, který snad nešlo neproměnit. A střídající Michy Batshuayi, jenž byl tou dobou na hřišti pouhé dvě minuty, se z blízkosti nemýlil.

Uběhlo 94 vteřin a Belgičané slavili znovu. Tentokrát se prosadil sám Hazard po rychlém brejku - navedl balon na střed, přešel přes tři obránce a ranou na zadní tyč propálil Királye.

V nastaveném čase ještě umocnil přesvědčivý výkon Belgie další střídající muž, záložník Yannick Carrasco.

Hráči v červených dresech zápasu dominovali, ale Maďaři zaslouží uznání za pozitivní přístup - nehráli „prešovský beton“, vypracovali si několik šancí na změnu skóre.

Lovrencsics pálil v první půli z dálky hodně nebezpečně, ale nad. Mezi tři tyče nedolétl ani projektil maďarského kapitána Dzsudzsáka. Po obrátce hlavičkoval jen do belgického obránce útočník Szalai, tribunami to zahučelo po jedovaté střele Pintéra.

ON-LINE

Osmifinále jsme sledovali minutu po minutě.

Nicméně Belgie mohla o čtyři góly klidně vést už o přestávce. Brankář Király musel v úvodním poločase zasahovat hned sedmkrát - konečky prstů vytáhl De Bruyneho bombu z přímého kopu, stejného hráče vychytal i krátce předtím. Brankou neskončil ani belgický závar nebo dělovka Hazarda ze začátku druhé pětačtyřicetiminutovky.

Belgie ale nakonec ze spousty šancí vytěžila maximum - výsledek 4:0 a postup do čtvrtfinále, kde se utká s Walesem.