OBRAZEM: Rosický na kolenou, smutný Čech. Fotbalisté schytali výprask

• 9
Ještě nikdy nedostali čeští fotbalisté na evropském šampionátu čtyři góly. Až v pátek večer od Ruska. První zápas na Euru 2012 se mužstvu trenéra Michala Bílka vůbec nepovedl, ve Vratislavi schytalo výprask 1:4.

V každém poločase dostali Češi dva góly - v každém je pokořil záložník Alan Dzagojev, další dvě trefy přidali Romanové Širokov a Pavljučenko. V úvodu druhého poločasu sice snížili zásluhou spolupráce Jaroslava Plašila se střelcem Václavem Pilařem, ale to bylo z české strany všechno.

Po prvním hracím dni jsou tak kapitán Rosický a spol. v tabulce skupiny A poslední. Domácí Polsko totiž v úvodním zápase šampionátu remizovalo s Řeckem 1:1.