BOUŘKA JIM NEVADÍ. Francouzským fanouškům jako by déšť, kvůli kterému byl

BOUŘKA JIM NEVADÍ. Francouzským fanouškům jako by déšť, kvůli kterému byl přerušen zápas Ukrajina - Francie, nevadil. | foto: Reuters

Ukrajina - Francie 0:2, dlouhá bouřková přestávka favorita nezastavila

• 14
Fotbalisté Francie se na mistrovství Evropy přiblížili postupu do čtvrtfinále. V Doněcku porazili 2:0 Ukrajinu, kterou tak v tabulce nechali za sebou. O vítězství se svými góly zasloužili Ménez a Cabaye.

Zápas ovlivnila bouřka, kvůli které rozhodčí Kuipers po pěti minutách dokonce přerušil zápas. Přestávka trvala téměř hodinu.

Ukrajina mohla být prvním postupujícím týmem na šampionátu. To by ovšem musela vyhrát. Místo toho jedna z pořadatelských zemí klesla z prvního místa skupiny D.

4.Švédsko20023:50

Svěřenci trenéra Blochina za sebou měli výhru nad Švédskem, ale skvělý výkon tentokrát nezopakovali. Francie byla lepší, vytvořila si víc šancí a hlavně dvě z nich proměnila.

V 52. minutě se trefil záložník Ménez. Dostal přihrávku od Ribéryho, posunul si míč na levačku a vystřelil do protipohybu brankáře Pjatova.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

O čtyři minuty později pojistil francouzské vedení Cabaye, kterého mezi obránci přesnou přihrávkou našel spoluhráč Benzema. Záložník Newcastlu už byl potom před ukrajinským gólmanem úplně sám.

Francie tak zlomila střelecké trápení z prvního poločasu. I tehdy měla navrch, ale šance ne a ne proměnit.

Po půlhodině hry sám před Pjatovem neuspěl Ménez, jenž podobně selhal i zkraje druhého poločasu. Gólman domácího týmu vychytal také Mexese, jenž hlavičkoval přesně pod břevno.

Ukrajinci se do útoku dostávali sporadicky. Nedařily se jim přihrávky, nedokázali se prosadit v soubojích jeden na jednoho, vázla kombinace...

Největší šanci spálil ve 34. minutě kanonýr Ševčenko. Hlavou si zpracoval míč a prudce vypálil. Ale vychytal ho gólman Lloris.

Ukrajina tak do vedení nešla, naopak ve druhém poločase dvakrát inkasovala a zápas dohrávala sklesle a jakoby bez zájmu. Navíc mohla dostat ještě jeden gól, ale Cabaye napálil jen tyč.

Témata: Anglie, Doněck, Francie na fotbalovém mistrovství Evropy 2012, Ukrajina na fotbalovém mistrovství Evropy 2012