NA EURO NEPOJEDE? Ladislav Krejčí je v nominaci jedenadvacítky.

NA EURO NEPOJEDE? Ladislav Krejčí je v nominaci jedenadvacítky. | foto: Profimedia.cz

Mladík Krejčí je v nominaci jedenadvacítky, ale pořád má šanci na Euro

  • 100
Fotbalový talent Ladislav Krejčí je v nominaci reprezentační jedenadvacítky na červnové kvalifikační zápasy, ale o Euro ještě definitivně nepřišel. Trenér národního týmu Michal Bílek má čas do pondělí, kdy oznámí, se kterými hráči na mistrovství Evropy počítá.

"To, že je v nominaci jedenadvacítky, neznamená, že nemůže být nominaci na Euro. S Michalem Bílkem jsme domluvení, že se rozhodne do pondělí," uvedl kouč mladíků Jakub Dovalil.

"Já nad tím, že bych mohl jet na Euro, nepřemýšlím. Sice se o tom psalo, bylo to hezké, ale já se teď soustředím na zápasy Sparty o titul," uvedl Krejčí pro iDNES.cz.

O možné nominaci Krejčího na mistrovství Evropy se spekulovalo celé jaro. Devatenáctiletý záložník je ve formě a přes svůj nízký věk táhne Spartu v boji o titul.

Přemýšlí o něm i trenér Bílek, který o šikovném záložníkovi nedávno prohlásil: "Je to levák, kterých v týmu moc nemáme, dokáže se prosadit ve hře jeden na jednoho i v koncovce. Na jaře v lize to také potvrzuje, i v tomto mladém věku je oporou Sparty."

Varianta, že český tým odcestuje na mistrovství Evropy s Krejčím, stále existuje. A to přesto, že je v nominaci jedenadvacítky na červnové kvalifikační zápasy proti Černé Hoře a v Andoře, které se kryjí s přípravou seniorského týmu.

"V minulosti se nám už několikrát stalo, že hráč, který byl nominovaný do jedenadvacítky, nakonec odjel s áčkem," řekl Dovalil. "S Michalem Bílkem diskutujeme o Krejčím denně. Ta situace má nějaký vývoj a do pondělí se ještě může stát spousta věcí." 

"Když nebudu v nominaci áčka, tak mi to vůbec nevadí. Naopak udělám všechno pro to, abychom s jedenadvacítkou postoupili do baráže a porvali se o mistrovství Evropy," slíbil Krejčí.

Krejčí byl loni členem úspěšně reprezentace do devatenácti let, která na mistrovství Evropy získala stříbro. Od podzimu už patří do kádru jedenadvacítky. Za seniorskou reprezentaci neodehrál ještě ani jeden zápas.

Nominace

Kdo je v nominaci reprezentace do 21 let na kvalifikační zápasy proti Černé Hoře (1. června) a v Andoře (5. června)

Brankáři: Marek Štěch (West Ham United), Roman Valeš (Jablonec), Tomáš Koubek (Hradec Králové)

Obránci: Pavel Čmovš (Nijmegen), Marek Kysela (Inter Milán), Tomáš Kalas (Arnhem), Jan Lecjaks (Young Boys Bern), Milan Nitrianský (Slavia), Filip Novák (Jablonec), Michal Frydrych (Ostrava), Tomáš Přikryl (Sparta)

Záložníci: Vladimír Darida (Plzeň), Marek Hanousek (Dukla Praha), Josef Hušbauer (Sparta), Jan Kopic (Jablonec), Ladislav Krejčí (Sparta), Vlastimil Daníček (Slovácko), David Pavelka (Slovácko), Egon Vůch (Teplice), Jan Navrátil (Olomouc)

Útočníci: Jan Chramosta (Mladá Boleslav), Tomáš Wágner (Plzeň), Stanislav Tecl (Jihlava)

Fotbalové Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.