Řecko B - Česko B: Fenin se probíjí obranou - Český útočník Martin Fenin se probíjí řeckou obranou | foto: ČTK

Česká rezerva těsně podlehla Řekům

• 325
Nikósie - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Rezervní tým české fotbalové reprezentace prohrál přípravné utkání s řeckým béčkem těsně 0:1. Dějištěm utkání byla kyperská Nikósie a české fotbalisty vedl z lavičky místo nemocného trenéra Karla Brücknera jeho první asistent Petr Rada. Jediný gól zápasu padl po přestávce a vstřelil ho střídající útočník Salpigidis z Panathinaikosu Atény.

Utkání jsme sledovali on-line

Řekové byli lepší především ve druhém poločase a vyhráli zaslouženě.

Češi měli první příležitost už ve 2. minutě, ale po Pudilově centru z přímého kopu zakončoval Kulič jen slabou střelou, s níž gólman potíže neměl.

Hra byla většinou hodně rozkouskovaná řadou faulů ve středu hřiště, pohledný fotbal se tak nehrál.

Řekové se ke slovu viditelněji dostali až po třinácti minutách, jenže dalekonosný pokus Makose skončil vedle Blažkovy branky.

Postupem času byli čeští fotbalisté znatelně aktivnější, dobře využívali křídel a snažili se o ofenzivní fotbal.

Po dvaceti minutách však Řekové zahrozili rychlým brejkem a nebezpečnou situaci musel řešit gólman Blažek ve spolupráci se Šimůnkem.

Poté musel předvést své umění řecký brankář Chalkias, když kryl výtečnou Jarolímovu střelu z přímého kopu. Škoda, že o chvíli později po Kaloudově centru Fenin z dobré pozice soupeřovu branku minul. Byla to první velká šance zápasu.

Na opačné straně měli Češi štěstí, když po Janakopulosově centru nikdo z nabíhajících řecký hráčů míč nezasáhl.

S blížící se přestávkou Řekové přidali a devět minut před poločasem musel opět při nebezpečném centru zasahovat gólman Blažek. Český brankář měl o chvíli později štěstí, když střela Lymperopulose prošla těsně vedle jeho tyče. Oplácel z přímého kopu Kalouda, ale Chalkias byl pozorný.

Do kabin mohl jít český tým s vedením, ale to by po přesném Pudilově rohu musel Kladrubský hlavičkovat ve velké šanci přesněji. Jenže míč šel nad břevno...

Do druhé části zápasu nastoupila obě mužstva se změnami v sestavě, Rada poslal na hřiště tři nové hráče, soupeř střídal hned pětkrát. A právě Řekům prospěla střídání víc, vynutili si zjevnou herní převahu a hra se odbývala hlavně před Zítkovou brankou.

Zítka pak musel vytáhnout nebezpečnou střelu, poté ho po prohraném vzdušném souboji zastoupil na brankové čáře Kladrubský, netrvalo dlouho a český gólman se jen ohlédl za křížnou střelou Salpigidise, která málem olízla tyč!

Konečně také Češi: v 66. minutě odvážně napřáhl z přímého kopu Pudil a řecký gólman měl co dělat, aby míč vytlačil nad břevno. Vzápětí přišel na trávník Vlček místo Kuliče, ale stáhl se na pravou zálohu a na hrotu zůstal jen Fenin.

O poznání svižnější Řekové svou převahu zúročili jedenáct minut před koncem. Lymperopulos poslal přesným pasem do úniku Salpigidise a gólman Zítka tváří v tvář soupeři kapituloval. Asistent Rada reagoval nasazením Baroše, jehož poslal do hry místo Holka.

Závěr utkání Řekové takticky zvládli a těsné vedení udrželi i v tříminutovém nastavení.

Branka: 79. Salpigidis. Rozhodčí: Gerasimu (Kypr). ŽK: Kafes (Ř). Diváků: 850. Poločas: 0:0.
Řecko B: Chalkias (46. Kocolis) - Vyntra (46. Melissis), Chumas, Papastathopulos (46. Papadopulos), Spyropulos - Kafes, Makos (46. Lakos), Ciolis - Jannakopulos (46. Salpigidis), Lymperopulos, Samaras (63. Christodulopulos).
Česko B: Blažek (46. Zítka) - Kaufman (46. Kúdela), Rajnoch (46. Kováč), Šimůnek, Kladrubský - Kalouda, Jarolím (75. Matějovský), Holek (82. Baroš), Pudil - Fenin, Kulič (66. Vlček).