Ilustrační foto z duelu Pardubic (červená)

Ilustrační foto z duelu Pardubic (červená) | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Hrát jen v úvodu je málo, láteřil pardubický kouč po porážce se Znojmem

• 0
Fotbalisté Pardubic vedli v televizní dohrávce 5. ligy FNL po deseti minutách už 2:0, ale nakonec ve Znojmě prohráli 2:5. Hattrick v domácím dresu zaznamenal exchrudimský útočník Petr Rybička.

Přijít k televizním obrazovkám či přímo na stadion se zpožděním, to muselo fanoušky mrzet. Ukazatel skóre se totiž v úvodu utkání takřka nezastavil. Stačily dvě vydařené akce z pravé strany a po centrech Kováře se prosadili oba pardubičtí útočníci. Nejdříve pálil volejem nádherně a hlavně přesně Ladra, chvíli po něm rozvlnil síť nedostatečně pokrytý hlavičkující Petráň. To vše po necelých deseti minutách hry!

„Zaspali jsme začátek. Soupeř byl na koni, my naopak dole. Nehráli nám zkušení hráči na levé straně,“ okomentoval pro Českou televizi drtivý nástup Pardubic znojemský kouč Radim Kučera.

„Vstup jsme měli velmi dobrý, ale vedení nás totálně uspokojilo,“ přidal svůj poznatek pardubický protějšek Jiří Krejčí.

Znojmo se z počáteční dvojité facky obdivuhodně vzpamatovalo a rychlý kontr využil ke snížení Chorvat Njire.

„Vstup jsme měli velmi dobrý, ale vedení nás totálně uspokojilo. Hrát jen v úvodu je málo.“ Jiří Krejčí, kouč Pardubic

Jiří Krejčí, kouč Pardubic

„Gól na 1:2 nás postavil na nohy, ale bylo to těžké. Po vyrovnání jsme byli v psychické výhodě,“ řekl domácí Kučera.

Srovnání stavu obstaral svým prvním zásahem podvečera Rybička. Ještě loňský kanonýr třetiligové Chrudimi se ve 21. minutě obtočil kolem bránícího stopera Zavadila a parádní střelou pod břevno nedal Knoblochovi šanci.

Pardubičtí trenéři reagovali na údery „okurkářů“ střídáním krajního beka Přibyla, kterého nahradil Pospíšil a útočné výpady Znojma už nebyly tak nebezpečné.

„Vyrovnání hráče psychicky zlomilo. Mysleli si, že je to hotové. Pak ale museli začít od začátku. Poločas jsme nějak dohráli, ale ten druhý byl z naší strany hodně špatný. Budeme si o tom muset důrazně promluvit,“ řekl Krejčí.

Znojmo převzalo ve druhé části útočnou taktovku a poprvé šlo do vedení po lehce tečované střele Helíska z hranice vápna. V 68. minutě navíc dostal přesný pas do běhu Rybička a přízemní střelou pojistil znojemské vedení.

Možnost k zápletce odmítl kapitán hostů Jeřábek, který v 73. minutě nasměroval pokutový kop k pravé tyči, kde míč vyrazil gólman Doleček.

„Když jsme mohli utkání zdramatizovat penaltou, tak jsme ji trestuhodně zahodili. Soupeř vyhrál zaslouženě. Na to, abychom hráli jen v úvodu, je to prostě málo,“ dodal Krejčí.

Pardubickou pohromu završila penalta po faulu gólmana Knoblocha v poslední minutě. Za vyloučeného brankáře se postavil do brány v rozlišovacím dresu mladý bek Jedlička, ale na střelu Rybičky nedosáhl. Dvacetiletý forvard tak přidal svoji třetí trefu a s celkem pěti zásahy se vyšvihl do čela střelecké tabulky druhé ligy.