Xaverov přišel o výhru v závěru

• 2
Praha - Poslední zápas základní části zimního turnaje Tipsport Cup mezi Xaverovem a Žilinou skončil remízou 2:2. Znamená to, že o celkové vítězství si to v neděli ve 14.30 rozdají slávisté se Žižkovem. O třetí místo budou bojovat už od 11.00 fotbalisté Jablonce se slovenským mistrem Žilinou.

Těsně před zahájením zápasu začal na umělou trávu v Horních Počernicích lehce padat sníh. Utkání začalo svižně a domácí Xaverov šel brzy do vedení.

O branku se postaral nejzkušenější hráč na hřišti Martin Frýdek. Přestože nebyl příliš vidět, po centru Marka z levé strany se nejlépe zorientoval a přehlavičkoval vyběhnuvšího gólmana Trabalíka.

Zelený plocha pak během třiceti minut zmizela pod vrstvou sněhu, který hráčům ztěžoval pohyb.

Hosté měli dobrou šanci na vyrovnání ve třiačtyřicáté minutě, ale Minarčík tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Z protiútoku podruhé udeřil Xaverov: Bálek zakončil sólo dloubákem - 2:0.

Ve druhé půli dal vzpomenout na své emotivní výstupy z hráčské i trenérské kariéry žilinský kouč Juraj Šimurka. Nelíbil se mu totiž výrok rozhodčího, jenž domácím přiřkl přímý kop. A tak Bartošovi, který se před žilinskou střídačkou chystal rozehrát, ukopl míč daleko do zámezí...

Ještě čtvrthodinu před koncem to vypadalo na jasné vítězství Xaverova, ale Žilinští dokázali během šesti minut vyrovnat díky trefám Zábavníka a Fabuše.

Vítězství mohl v samém závěru strhnout na stranu domácích Myšák, ale z malého vápna přestřelil.

Dále čtěte: Martin Frýdek, střelec úvodního gólu, je v Xaverově spokojený

Statistika:
Xaverov - Žilina 2:2 (2:0)

Branky: 14. Frýdek, 43. Bálek - 75. Zábavník, 81. Fabuš. Rozhodčí: Jára. ŽK: 63. Hendrych