F:NL2023/2024

ilustrační snímek | foto: MFK Vyškov

Fotbalisté Vyškova ve druhé lize podlehli Dukle a nedotáhli vedoucí Příbram

• 0
Fotbalisté Vyškova ve 20. kole druhé ligy doma prohráli s pražskou Duklou 0:1 a nevyužili šanci dotáhnout se na vedoucí Příbram. V neúplné tabulce zůstali druzí s tříbodovou ztrátou na středočeského lídra. Ten v pátek podlehl Varnsdorfu 1:2.

O třetím vítězství Dukly po sobě rozhodl v Drnovicích Peterka v nastaveném čase úvodního poločasu. Vyškov ve druhé lize prohrál po devíti zápasech od začátku října. Pražané na jaře zůstali stoprocentní a posunuli se na osmé místo, svěřenci trenéra Rady navíc mají k dobru úterní odložené utkání ve Varnsdorfu.

Vlašim doma deklasovala Třinec 4:0, vyhrála pátý z posledních šesti zápasů a polepšila si na šestou pozici. Středočeši si už v úvodní půlhodině vytvořili tříbrankový náskok po trefách Horského, Suchana a Riga. V 60. minutě Smejkal dokonal třinecký debakl. Slezané venku utrpěli třetí porážku po sobě a klesli na předposlední pozici.

Chrudim gólem střídajícího Jedličky z poslední minuty doma zachránila remízu 1:1 s Prostějovem a nerozhodný výsledek uhrála popáté za sebou. Hosty poslal do vedení ve 12. minutě Bartolomeu. Chrudim je sedmá, Prostějovu patří 12. příčka.

Druhá fotbalová liga - 20. kolo: Chrudim - Prostějov 1:1 (0:1), Vyškov - Dukla Praha 0:1 (0:1), Vlašim - Třinec 4:0 (3:0).

MFK Vyškov - FK Dukla Praha 0:1 (0:1)

Branky: 45+2. Peterka. Rozhodčí: Křepský – Kotík, Mikeska. ŽK:38. Ilko, 67. Mafwenta, 89. Kanakimana - 28. Kozma. Diváci: 1 031.

MFK Vyškov Kinský – Němeček (C) (76. Štěpánek), Ramathan, Srubek, Ilko – Souaré (46. Fulnek), Lahodný (64. Cabadaj) – Kanakimana, Alégué Elandi (46. Mafwenta), Lacík (46. Krška) – Bayo.

FK Dukla Praha Rada – Holiš, Peterka, Krch, Barac – Moulis (87. Buchvaldek), Špatenka, Kozel (87. Havelka), Kozma (C) (71. Piroch), Hrubeš (82. Šebrle) – Matějka (82. Červenka).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Třinec 4:0 (3:0)

Branky: 7. Horský, 13. Suchan, 29. Rigo, 60. Smejkal. Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Pochylý. ŽK:66. Vilotić - 27. Brak, 48. Machuča, 90. Tandara.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský (70. Nogha), Horský – Smejkal (64. Šimeček), Onije, Křišťan, Suchan, Rigo (70. Janda) – A. Svoboda (83. Biegon).

FK Třinec Adamuška – Brak, Jursa, Slaninka (46. Hýbl), Straňák – Holík, Samiec (46. Gembický), Kania (46. Hrdlička), Habusta (78. Omasta), Machuča – Juřena (78. Tandara).

MFK Chrudim - 1. SK Prostějov 1:1 (0:1)

Branky: 90. Jedlička - 12. Bartolomeu. Rozhodčí: Ulrich – Arnošt, Pfeifer. ŽK:41. Skwarczek, 86. Míka - 34. Stříž, 72. Bartolomeu, 76. Rolinek. Diváci: 460.

MFK Chrudim Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II (25. Jančura) – Řezníček – Kesner (C), Záviška (85. Průcha), Skwarczek, Kodýdek (62. Sotorník) – Firbacher (62. Jedlička).

1. SK Prostějov Vejmola – Stříž, Gábriš, Bolf, M. Mach (90+3. Bialek), Bartolomeu, Schaffartzik (C), Kulig (55. Gouamene), Chvěja (55. Rolinek), Malec (90+3. Blahuta), Koudelka.