Vpravo je budějovický Tomáš Stráský , vlevo teplický David Kalivoda.

Vpravo je budějovický Tomáš Stráský , vlevo teplický David Kalivoda. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Vše odpuštěno! Fotbalisté Teplic jsou ve čtvrtfinále poháru

• 1
Černý týden fotbalistů Teplic je pryč. Zapomenuto, odpuštěno! Včera v odvetě Ondrášovka Cupu vyhráli v Českých Budějovicích 2:0, smazali jednobrankovou ztrátu z domácího utkání a postoupili do čtvrtfinále soutěže, z níž vede cesta do pohárové Evropy!

"Přijeli jsme se poprat o postup a od první minuty jsme šli více za vítězstvím," byl spokojený Jiří Plíšek, kouč Teplic.

První velkou šanci Teplic měl Rosa, jeho střela šla do branky, kde ji Belaň nejistě vyrazil před sebe na zcela volného Vondráška, jenže ten z bezprostřední blízkosti míč poslal míč do domácího brankáře! Úspěšnější už byl Ljevakovič, po centru byl úplně sám na malém vápně a hlavou bez problémů otevírá skóre!

Volnější cestu za postupovým druhým gólem měly Teplice od 72. minuty, Lencevič skosil skluzem před šestnáctkou unikajícího Mahmutoviče a viděl červenou kartu. Mareš z následné standardní situace přízemní střelou mířil k tyči, Belaň ale parádním zákrokem podržel domácí tým.

Napodruhé už ale Mareš přece uspěl, dvě minuty před koncem zblízka hlavou zařídil Teplicím postup. "Přijeli jsme se sem napravit dojem z domácího zápasu, který se vůbec nepovedl. Zahráli jsme tady lépe, povedlo se , takže paráda.

Věděli jsme, že fotbalově na to máme. Jsem rád, že jsme vyhráli, i kvůli našemu trenérovi," rozplýval se autor vítězné branky Jakub Mareš.

Plíšek dodal: "Verbíře jsem v závěru poslal na hřiště proto, že jsme chtěli využít jeho zkušeností a dopředu s ním počítali na penalty. A on jako bonus stihl nahrát na vítězný gól Marešovi." Že by Teplicím pomohlo vyloučení Lenceviče, Plíšek odmítl.

"Vždyť domácí se právě v deseti dostali do největší šance a mohli vyrovnat na 1:1. Ale nakonec jsme to přestáli a postup si vybojovali." Ve čtvrtfinále Teplice narazí na pražskou Slavii.