Zleva Viktor Šimeček ze Slavie a Matěj Štochl z Bohemians.

Zleva Viktor Šimeček ze Slavie a Matěj Štochl z Bohemians. | foto: Kamaryt Michal, ČTK

Hvězda juniorské ligy číslo jedna? Komplexní slávista Šimeček

  • 34
Viktor Šimeček z pražské Slavie byl vyhlášen nejlepším hráčem premiérového ročníku fotbalové Juniorské ligy, v níž nastupují rezervní týmy všech prvoligových a některých druholigových celků.

Devatenáctiletý záložník Šimeček svými výkony nejvíce zaujal představitele Ligové fotbalové asociace, která JL organizuje.

"První sezonu v Juniorské lize hodnotím jen pozitivně a jsem rád, že jsem získal tuto cenu. Strašně si toho vážím. Juniorská liga je soutěž, kde padá hodně gólů. Je to ideální přechod mezi dorostem a chlapským fotbalem," řekl Šimeček, který se v letní přípravě pokusí získat stálé místo v ligovém týmu sešívaných.

Viktor Šimeček

Viktor Šimeček

Slávistický kouč Michal Petrouš v Šimečkovi spatřuje velký potenciál.

"Takových hráčů, jako je Viktor, příliš na trávnících neběhá. Umí vystřelit oběma nohama. Je to komplexní hráč. Myslím, že Slavia má na jeho postu do budoucna vystaráno," řekl Petrouš na adresu kreativního fotbalisty.

Talentovaný středopolař během sezony nastřílel 14 branek a pomohl Slavii k druhému místu v soutěži. Ligu vyhrálo Brno s tříbodovým náskokem, na bronzové příčce skončila Olomouc.

Los Ligy mistrů: Barcelona, Dortmund, Inter, Slavia

17. září: Inter Milán - Slavia 1:1, 2. října: Slavia - Dortmund 0:2,
23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00