NA ZEMI. Pardubický Jan Javůrek (vlevo) bojuje o míč s Denisem Canou z

NA ZEMI. Pardubický Jan Javůrek (vlevo) bojuje o míč s Denisem Canou z Varnsdorfu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Fotbalový Varnsdorf: po ubíjejícím volnu zpět v postupové vřavě?

  • 0
Krutý severní vichr vytrvale vábil nad varnsdorfskou Kotlinu sníh a mocně fučel do postupových snů místních fotbalistů. Zatím je ale nerozfoukal. Srdnatá Frťalova družina se vzepjala větru dešti a před zítřejší poslední domácí dohrávkou s HFK Olomouc už ztrácí na postupové místo jen šest bodů. A hned v dalším zápase vyzve zrovna druhé Znojmo!

"Tyhle zápasy budou hodně důležité. Ale jestli jsme zpátky v postupové hře, to si můžeme říct až tak tři kola před koncem," tvrdil útočník Jiří Schubert.

Možná zbytečná skromnost. Už po posledních domácích výhrách s Pardubicemi a Opavou (shodně 2:0) se musí s Varnsdorfem zase počítat. "Ještě je to pořád zkreslující. Uvidíme, jak to teď zvládneme. Snad z toho vytlučeme co nejvíc bodů," přeje si forvard. Tohle už jsou lepší starosti než na začátku "polárního" jara, kdy Varnsdorfu kvůli počasí odpadal jeden zápas za druhým.

"Bylo to ubíjející. Když se po dlouhé zimě celý týden chystáte na zápas a den před ním přijde trenér, že se nehraje... a pak najednou skočíte do zápasu s Bohemkou, když předtím jsme za 2 měsíce každý odehráli dva poločasy. To je pak znát i na únavě, nejste na zátěž zvyklí. Snad se do z toho postupně dostaneme a rozjedeme to," věří hráč, který před pár dny oslavil 25. narozeniny.

V zimě si na část přípravy odskočil do prvoligové Mladé Boleslavi. "Bral jsem to jako zkušenost, zatrénoval jsem si s prvoligovými kluky. Pro mě ale bylo důležité hrát a tam zatím nebyla moc šance, kádr je hodně nabitý. Navíc tady jsme za ten podzim něco vybudovali, tak možná byla škoda i odcházet, když to bylo tak rozjeté." Žádné zklamání z neúspěšné zkoušky? "Já to tak nebral. Na kluky jsem se sem těšil."

A hrát je o co. Když se nepovede postup přímo s Varnsdorfem, třeba si tu může Schubert lepší angažmá vystřílet. "Rád bych dával góly nebo na nějaké nahrával. Ale hlavní cíl je vítězit. Už začínáme hrát jako na podzim, když to šlapalo. Snad jsme si to srovnali v hlavách a bude to dobré."

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).