DVA TÝMY. Tomáš Poznar začal podzim ve Zlíně, na konci srpna pak odešel na hostování do slovenské Trnavy.

DVA TÝMY. Tomáš Poznar začal podzim ve Zlíně, na konci srpna pak odešel na hostování do slovenské Trnavy. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Poznarův návrat? Zlín se zachrání i bez mé pomoci, myslí si útočník

  • 0
Nový trenér druholigových fotbalistů Martin Pulpit by ho rád přivítal na startu zimní přípravy. Návrat útočníka Tomáše Poznara z hostování ve slovenském Spartaku Trnava je však krajně nejistý. "Trnava má o mě zájem, ještě se musí vyjádřit Zlín," říká urostlý forvard, který zamířil do Trnavy na konci srpna.

K čemu se kloníte vy?
Všechno je to předběžné. Ale beru Trnavu jako velký klub. Má ambice, chce se dostat nahoru v tabulce. První liga je daleko více na očích. A jsem přesvědčený, že Zlín se zachrání i bez mé pomoci.

Pulpit vám dal týden na rozmyšlenou. Dokdy chcete mít jasno?
Nejpozdější termín jsou Vánoce. Zlín tlačí, abych se rozhodl co nejdříve, aby mohl shánět útočníky. Ale ty budou hledat tak jako tak. Věřím, že s čistou hlavou najdeme nejvhodnější řešení.

Co říkáte na soužení Zlína, který je po podzimu čtrnáctý?
Ze všeho nejvíce mě překvapilo, že odvolali celé vedení. Takový třesk jsem nečekal. Jestli to bude ku prospěchu, se teprve uvidí. Také mě zaskočilo, že už nepočítají s Polonem (kapitán Polách). Je to nadstandardní fotbalista, a když dostane kolem sebe vhodné spoluhráče a má klid na práci, tak dokáže mužstvo táhnout a korigovat. Ale nevidím do toho, mám jen zprávy z médií.

Změnil se i trenér.
Pana Pulpita si pamatuji jako trenéra, který nám se Žižkovem vyfoukl postup. Zná český trh a dokáže hráče připravit. Co jsem slyšel, má i dobré tréninky. Jeho výlevy jsou známé, ale už je mírní.

Jak hodnotíte svoje působení v Trnavě?
Začal jsem velice dobře. Trnava mě pohltila, strašně jsem si to užíval. Diváci fotbalem naprosto žijí, úplně se mu podmaní. Pak se to otočilo a zažil jsem i druhou část. Něco se nepodaří, změní se to o 180 stupňů a člověk je hozen přes palubu. Trenér mě posadil na lavičku a už jsem se nedostal zpět. Možná to bylo i tím, že nevěděl, jestli se mnou může počítat i na jaře.

Šel byste do zimní přípravy, přestože jste ztratil jeho důvěru?
V tomhle jsem dost sebevědomý. Věřím, že bych měl v zimě dostatek času na adaptaci, abych se porval o místo v základní sestavě a ukázal, že jsem pro tým nejlepší varianta.

Byl pro vás odchod z druhé české ligy do první slovenské velkým skokem?
V soutěži je přibližně šest týmů, které jsou fotbalově vyspělé. Slovan, Trenčín, Ružomberok... Horší celky jsou srovnatelné s naší druhou ligou. Zápasy s nimi jsou hodně o bojovnosti. Utkání se silnými rozhodují maličkosti, uděláte chybu a hned ji potrestají.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).