Teplický útočník Aidin Mahmutovič přiblížil dvěma góly svůj tým k postupu do čtvrtfinále domácího poháru. | foto: Michal Šula, MF DNES

Dva góly Mahmutoviče přiblížily Teplice ke čtvrtfinále poháru

• 0
Fotbalisté Teplic vyhráli v úvodním duelu osmifinále Poháru České pošty na hřišti třetiligových Domažlic 2:0 a udělali tak razantní krok k postupu do jarního čtvrtfinále.

O výhře favorita rozhodl dvěma góly po změně stran střídající Aidin Mahmutovič. Odveta by se měla hrát 28. listopadu.

Aktuálně sedmý tým České fotbalové ligy vzdoroval poslednímu celku prvoligové tabulky přesně hodinu. Tepličtí měli více ze hry, po dvaceti minutách dokonce Kerič dostal míč do sítě, ale pomezní sudí odmával ofsajd.

Severočechy tak spasil až jejich nejlepší střelec Mahmutovič, který přišel na hřiště do druhého poločasu. Nejprve se v 60. minutě s pomocí teče prosadil po centru a v 85. minutě přidal po kličce domácímu brankáři pojistku.

Z programu úvodních zápasů osmifinále zbývá sehrát ještě duely Hradec Králové - Plzeň a Jihlava - Sparta, jejich termíny zatím nejsou známy. Už před týdnem se stal prvním čtvrtfinalistou poháru Liberec.