Momentka ze zápasu Vysočina Jihlava - Táborsko

Momentka ze zápasu Vysočina Jihlava - Táborsko | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Táborsko přišlo proti Dukle o výhru, trenéra potěšili cizinci

• 0
Zprava Francouz, uprostřed Lotyš s hráčem z Pobřeží Slonoviny, vlevo Nizozemec. Znovu s řadou testovaných zahraničních hráčů nastoupili táborští fotbalisté ve druhém zápase zimní Tipsport ligy. Proti Dukle Praha byli blízko vítězství. Třikrát vedli, ale nakonec remizovali 3:3.

Oba celky vyslaly do boje výrazně kombinované jedenáctky. Pražané v sobotu porazili prvoligový Jablonec, Táborští pokračují v masivním testování. I tak se ale zejména první poločas odehrál ve velmi slušném tempu.

„Dostali jsme dva góly po standardních situacích, soupeř byl produktivní. Ale náš výkon byl lepší než v týdnu proti béčku Sparty,“ hodnotil táborský trenér Miloslav Brožek.

Hned v úvodu trefil tyč hostující Holiš, pak kvůli ofsajdu neplatil gól Pince. Táborští se dočkali až ve 27. minutě po ráně Hugo Moralese. Záhy si obránce Jihočechů Elso Brito srazil míč do vlastní sítě, ale Václav Penc vrátil hostům vedení. Dukla po pauze skórovala dvakrát po rohových kopech, nejprve Dušan Krunert, tři minuty před koncem pak Filip Nagy. Třetí gól hostů vstřelil Jiří Boula.

„Potěšily mě zejména výkony testovaných cizinců. Ve výběru hráčů budeme pokračovat tento týden,“ doplnil kouč.