Sparťané v poháru nadělili půltucet

• 272
Brno - Bystrc - Žádné drama nepřipustili fotbalisté Sparty v utkání 3. kola Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Na hřišti druholigové Bystrce zvítězili jednoznačně 6:0, když po třetí brance výrazně ubrali na aktivitě. Nejlepším mužem zápasu byl s obrovskou chutí hrající Matušovič. Ve 4. kole hrají sparťané v Břeclavi.

Zápas začal pro hosty smolně. Ještě než rozhodčí poprvé foukl do píšťalky, natáhl si během rozcvičky Pavel Horváth levý stehenní sval a místo něho musel do sestavy Libor Došek. Miroslav Matušovič se proto zatáhl na levý okraj zálohy.

Sparta dirigována režisérem Šimákem měla hru ve své moci po celou dobu utkání a už v první půlhodině si vypracovala řadu šancí. Prosadila se však až třemi góly v rozmezí patnácti minut hrací doby mezi 32. a 47. minutou, kdy se trefili Kisel, Šimák a Matušovič.

Především Šimákova rána byla ukázková: střela z dvaceti metrů se otřela o spojnici břevna s tyčí a skončila v síti.

Při tříbrankovém vedení sparťané prostřídali a ubrali na tempu. O postupujícím bylo jasno, a tak pražský celek mohl šetřit síly na nedělní ligový zápas proti Českým Budějovicím.

Nakonec se prosadil dvakrát Lustrinelli, gól přidal i další střídající útočník Jun. Trenéru Bílkovi tak zkomplikovali rozhodnutí, koho v neděli nasadit do ideální jedenáctky.

Bystrc 0:6 (0:2) Sparta

Jan Šimák ze Sparty Praha zvýšil v zápase 3. kola fotbalového Poháru ČMFS proti Dostě Bystrc prudkou střelou před koncem prvního poločasu stav na 2:0.