Takhle se radoval po vstřeleném gólu Petr Schwarz (vpravo) se svým spoluhráčem...

Takhle se radoval po vstřeleném gólu Petr Schwarz (vpravo) se svým spoluhráčem Janem Pázlerem. | foto: Lukáš Urban

Sokolov poražen v nastavení. Hradci Králové trefil výhru Schwarz

• 0
Fotbalisté Hradce Králové dokázali navázat na dvě výhry z domácího prostředí a ze Sokolova přivezli tři body za vydřené vítězství 2:1. To v nastavení vystřelil Petr Schwarz

Schwarz se krásně trefil v nastaveném čase z trestného kopu. Hradec v posledních třech utkáních získal devět bodů. Na druhé postupové místo ztrácí už jen dva body, ale Příbram má zápas k dobru.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Už v 7. minutě měl velkou šanci Přeučil, jehož střela nadělala Ottmarovi velké problémy, ale ten si nakonec poradil.

O deset minut později měl velkou šanci Zorvan, který protáhl Beláně, ale tvrdá střela skončila těsně nad břevnem.

Z první branky se radoval Sokolov. V 37. minutě standardku z pravé strany rozehrával Kosák a přesně našel volného Mejdra, který se hlavou nemýlil.

„Bylo to hodně těžké utkání, museli jsme obracet stav. V prvním poločase jsme hráli krkolomně, zbytečně složitě, chyběla nám jednoduchost. Za to nás domácí potrestali,“ řekl pro webové stránky klubu trenér Hradce Králové Karel Havlíček.

Těsně po poločase však přišlo vyrovnání. Střelu kanonýra Pázlera dokázal Beláň pouze vyrazit, k dorážce se dostal Vlkanova a hlavičkou k tyči nedal domácímu brankářovi naději.

Poté měl Sokolov hned tři velké šance, nejprve po chybě Ottmara se k zakončení dostal Vávra, jenže hradecký gólman si z jeho střelou poradil. Poté se ke střele z úhlu dostal Kosak, jeho pokus však Ottmar vyrazil a tím podržel svůj tým.

Třetí velkou šanci druhého poločasu měl znovu Kosak, když dostal pěknou přihrávku od Přeučila. Hradecká jednička mezi třemi tyčemi však znovu dokázala příležitost domácích zneškodnit.

Nakonec to však byl Hradec, kdo se radoval z výhry. Domácí Ševčík v nastavení při protiútoku hostů musel faulovat a viděl druhou žlutou kartu. Z nařízeného trestného kopu se v druhé minutě nastavení prosadil Schwarz a Hradci vystřelil tři body.

Ty znamenají návrat do hry o postup. Votroci dokázali vyhrát už po třetí v řadě, dva domácí duely zvládli skvěle a vydřená výhra ze Sokolova je může povzbudit do dalších utkání.

„Do druhé půle jsme vstoupili daleko lépe, soupeře jsme přehrávali. Nakonec o výhře rozhodla opravdu hezká střela Petra Schwarze. Povedlo se střídání, jak Jirky Mikera, tak právě Petra Schwarze,“ neskrýval spokojenost Havlíček.

Už jen dva body ztrácejí fotbalisté Hradce v neúplné tabulce na Příbram. Té se o víkendu nedařilo, na hřišti Ústí nad Labem 0:1 prohrála.

Právě poslední tým soutěže Ústí nad Labem bude dalším soupeřem Hradce Králové.

Utkání s ním odehraje Hradec v pátek od 18 hodin na malšovickém stadionu.