Radost fotbalistů Opavy (ilustrační foto)

Radost fotbalistů Opavy (ilustrační foto) | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Slovácko, Opava i Zlín v domácím poháru postupují do osmifinále

• 1
Fotbalisté Slovácka ve 3. kole domácího poháru zvítězili v Benešově nad domácím třetiligovým týmem 3:1. Do osmifinále MOL Cupu postoupila také Opava, která vyhrála 1:0 v Sokolově. Uspěl i Zlín po výhře 2:1 ve Varnsdorfu.

Slovácko v Benešově nezačalo dobře a od 35. minuty prohrávalo po trefě Engelmanna. Ještě před pauzou vyrovnal Petržela, který krátce po inkasované brance vystřídal Vasiljeva.

Druhý poločas už patřil favoritovi z Uherského Hradiště. V 53. minutě otočil skóre Kalabiška, kapitán hostů Daníček pak sice z penalty nepřekonal brankáře Tetoura, ale v 74. minutě přece jenom přidal pojistku Slovácka vlastním gólem Vosáhlo.

Opavští nastoupili na hřišti Sokolova bez opor Schaffartzika, Zavadila a kapitána Žídka, které trenér šetřil, a chybělo i několik zraněných hráčů. Vyrovnaný duel rozhodl v 56. minutě osmnáctiletý záložník Ščudla, jenž hlavou zužitkoval Mondekův centr. Domácí mohli srovnat v nastavení, ale Červenka ve velké šanci minul branku.

Zlín poslal do vedení v 17. minutě Fantiš, ale poslední celek druholigové tabulky hned za dvě minuty odpověděl gólem Bredy. Další domácí branka neplatila pro ofsajd a v závěru první půle „Ševce“ podržel brankář Rakovan. Zlínu zařídil postup v 73. minutě náhradník Poznar přesnou hlavičkou.

Dalších osm utkání 3. kola poháru se uskuteční ve středu, kdy do soutěže vstoupí i tři nejlepší mužstva minulého prvoligového ročníku. Obhájce trofeje Slavia hraje na Žižkově s Vyšehradem, Plzeň se představí v Hlučíně a Spartu čeká zápas v Jihlavě.

FK Baník Sokolov - SFC Opava 0:1 (0:0)

Branky: 56. Ščudla. ŽK:89. Helebrand. Diváci: 820.

FK Baník Sokolov Dvořák – Červenka, Čihák, Dvořák, Hošek, Machek (75. Vávra), Machuča, Selnar, Stropek (62. Šmehyl), Štípek, Wermke

SFC Opava Fendrich, Dedič, Helebrand, Hrabina (36. Řezníček), Jursa, Mondek (87. Darmovzal), Musila, Souček, Svozil. Ščudla (64. Manzia), Šulc

SK Benešov - 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)

Branky: 35. Engelmann - 41. Petržela, 52. Kalabiška, 74. Vosáhlo. Rozhodčí: Orel – Blažej, Myška. ŽK:44. Turek, 72. Engelmann. Diváci: 500.

SK Benešov Tetour – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Urban (31. Azilinon, 73. Brokeš), Turek, Krasnyanyk (54. Dufek), Vrňák.

1. FC Slovácko Porcal – Hofmann, Vasiljev (34. Petržela), Tischler (46. Havlík), Hellebrand, Zajíc (65. Šašinka), Sadílek, Kalabiška, Reinberk, Krejčí, Daníček.

FK Varnsdorf - FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 19. Breda - 17. Fantiš, 73. Poznar. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Novák. ŽK:49. Kocourek, 53. Barac, 59. Ondráček - 39. Giorgadze, 50. Matejov, 70. Poznar.

FK Varnsdorf Vaňák – Rudnytskyy, Richter, Lehoczki, Heppner – Bláha, Hauser – Barac, Kocourek, Breda – Ondráček

FC Fastav Zlín Rakovan – Matejov, Buchta, Giorgadze, Nečas – Hnaníček – Mašek, Jiráček – Železík, Wágner, Fantiš