Brněnský kouč Svatopluk Habanec sleduje hru svých svěřenců.

Brněnský kouč Svatopluk Habanec sleduje hru svých svěřenců. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Trenér Habanec znovu v Ústí: potlesk a postup jeho Zbrojovky Brno

• 0
Nemohli překvapit, jen zklamat. Přesto se brněnští fotbalisté ve středu z Ústí nad Labem vraceli spokojení. Zbrojovka přes druholigového soka postoupila do osmifinále českého poháru, jasnou výhrou 4:1 navíc dala na chvíli zapomenout na ofenzivní marnost v úvodu ligové sezony.

„Jsem rád, že jsme dali víc než jednu branku. To se nám v lize letos ještě nepovedlo, ale určitě to nebudu přeceňovat,“ pravil brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Ten nechal doma zkušeného Poláka s Kijanskasem, jen na lavičku usedl gólman Melichárek a Škoda. A pozměněný tým v prvním poločase chytal rytmus, ve 38. minutě ho gólově potrestal Daniel Procházka. Ještě do půle ale srovnal skóre brněnský Jakub Řezníček.

Po změně stran poslal ligové hosty do vedení střídající David Pašek. „Po našem druhém gólu bylo už jasné, kdo bude vítěz,“ poznamenal kouč Zbrojovky, za kterou se trefil v závěru duelu ještě jednou kanonýr Řezníček a také Alois Hyčka.

„Jsem rád, že se ti, co byli na hřišti, prezentovali dobrým výkonem,“ pochvaloval si Habanec, jehož včera kromě postupu mezi šestnáctku nejlepších potěšili ústečtí hostitelé.

Provinční celek totiž Habanec v roce 2010 dostal do ligy a fanoušci nezapomněli. Tleskali mu, skandovali jeho jméno, před duelem dokonce dostal i dres.

„Fanouškům děkuju za těch šest let, co jsem tu působil. Moc rád se sem vždy budu vracet,“ vzkázal trenér Zbrojovky, kterou čeká v sobotu ligový duel proti pražské Dukle.