Radost fotbalistů Slovácka (v bílém) po gólu do sítě Mladé Boleslavi | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Třinec v poháru vyzrál na Liberec, Slovácko remizovalo s Boleslaví

• 37
Liberečtí fotbalisté na ligovou mizérii navázali i v poháru. Poslední týmy tabulky v úvodním čtvrtfinále podlehl na hřišti druholigového Třince 1:3. V dalším středečním duelu Slovácko remizovalo s Mladou Boleslaví 2:2.

Čtvrtfinálový program před dvěma týdny zahájila Sparta s Jabloncem, souboj druhého a třetího týmu ligy skončil v Praze vítězstvím domácích 2:1.

Souboje Třinec - Liberec (3:1) a Slovácko - Mladá Boleslav (2:2) měly výkop den po přípravném utkání národního týmu na Slovensku.

Plzeň v Teplicích k úvodnímu utkání nastoupí příští týden 8. dubna, odvety jsou na programu 14. a 15. dubna.

Slovácko - Mladá Boleslav 2:2

Slovácko se sice proti Mladé Boleslavi ujalo vedení zásluhou Diviše, hosté ale dokázali skóre otočit. Ve 35. minutě se trefil Wágner a do vedení Středočechy poslal po přestávce Skalák, který nastoupil jen den po přípravném utkání české jednadvacítky proti Portugalsku, v němž vstřelil svou první reprezentační branku.

Remízu zachránili domácí v závěru, když se trefil Košút. Hosté se zlobili, že asistent rozhodčího neodmával ofsajd.

„Remíza z problematické branky krátce před koncem mě mrzí stejně jako fakt, že minimálně třetí gól na vítězství jsme mohli vstřelit. Každopádně jsme měli uhrát lepší výsledek,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

„Na začátku utkání jsme byli v obraně děraví jako cedník a zaslouženě inkasovali gól. Teprve po vyrovnávací brance jsme začali hrát, jak jsme si řekli,“ dodal.

Lepší pozici do odvety má ale Boleslav. K postupu do semifinále jí stačí remízy 0:0 či 1:1.

Třinec - Liberec 3:1

Třináctý tým druholigové tabulky zaskočil soupeře v úvodu a v závěru utkání. Senzační postup do semifinále má tak blízko, v odvetě v Liberci si může dovolit i porážku o gól, případně od stavu 2:4 o dvě branky.

Liberecký trenér David Vavruška před zápasem neskrýval, že pro jeho tým je důležitější víkendový ligový duel s Brnem a že pohár bere jako přípravu. Optimismus mu však zápas v Třinci přinést nemohl.

Třinec, jenž se ve druhé lize rovněž trápí a hraje o záchranu, vstoupil do utkání skvěle a už ve 4. minutě ho poslal do vedení Smetana. Liberec sice po přestávce vyrovnal zásluhou Delarge, domácí ale v závěru strhli vedení na svou stranu a vytvořili si nadějnou pozici před odvetou. V 80. minutě se o to postaral Dedič a o sedm minut později Motyčka.