• 1
Nešťastné utkání prožil klatovský gólman Herman v duelu 9. kola přeboru Plzeňského kraje na hřišti Vejprnic. Po chybách obrany nedokázal zasáhnout proti osamoceným útočícím hráčům a celkem čtyřikrát inkasoval. Fotbalisté Klatov tak z šesti zápasů hned pětkrát prohráli. Podívejte se na video.

Hostující Klatovy prohrávaly od 17. minuty. Prvním střelcem zápasu se stal Grätsch, jenž z hranice velkého vápna poslal míč vedle klatovského brankáře. Ten nešťastně vyběhl z branky, po pár krocích se ale zastavil, a Grätsch tak neměl problém skórovat.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Gólman Herman se pak jen podíval po svých spoluhráčích. Grätsch byl totiž v okamžiku střely volný, ani jeden ze tří klatovských hráčů v jeho blízkosti k němu nestihl včas přistoupit a odebrat mu míč.

O šest minut později vedla vejprnická Slavia o dvě branky. Hora napřáhl z asi dvaceti metrů a přesně se trefil do horního růžku. Herman sice vyskočil do vzduchu, ale míč mu "zaplaval" nad rukavicemi.

"Druhý poločas jsme obléhali vejprnickou branku, ale příležitost ke vstřelení gólu jsme si nevypracovali. Naopak soupeř přidal dvě branky a dal nám lekci z produktivity, z pěti střel čtyřikrát skóroval," lituje ztracených bodů klubový web Klatov.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

V 81. minutě zvyšoval na 3:0 opět Hora. Jeden z jeho spoluhráčů svedl souboj u postranní čáry s dvěma klatovskými obránci, ani jeden z nich ale míč nezískal. Proto se na malém vápně dostal balón k úplně volnému Horovi, jemuž stačilo trefit prázdnou branku. Hostující brankář i obranná čtveřice byli dezorientovaní.

Domácí přidali ještě jeden gól a nakonec vyhráli 4:0 a v tabulce plzeňského přeboru jsou na třetím místě. Tabulku i nadále vede tým Kolovče, který naposledy deklasoval Horní Břízu 6:2. Dvě branky vstřelil bývalý ligový útočník Tomáš Došek.

Výsledky 9. kola: Vejprnice - Klatovy 4:0, Stod - Bolevec 0:3, Nepomuk - Chotíkov 1:2, Přeštice - Rokycany B 5:2, Luby - Holýšov 0:4, Koloveč - Hor. Bříza 6:2, Příkosice - Rapid Sport 1:4, Domažlice B - Horaždovice 4:1.