Fotbalisté Chomutova se radují z gólu v pohárovém duelu s Plzní.

Fotbalisté Chomutova se radují z gólu v pohárovém duelu s Plzní. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Chomutov mučil favorita, pak odpadl. Plzeň nás zmáčkla, uznal Smola

• 0
Senzaci už už chystali fotbalisté třetiligového Chomutova, ve 3. kole domácího poháru ve středu vedli 2:0 nad Plzní a diváci se možná štípali, jestli nesní. Jenže přišlo tvrdé probuzení: superfavorit otočil a vyhrál 3:2.

"Už se Spartou jsme hráli přípravu vyrovnaně, i Plzeňáci jsou jen lidi. Ale věděli jsme, že nejsou v plné palbě, s Horváthem a spol. by to určitě vypadalo jinak," řekl domácí hrdina Tomáš Smola.

Plzeň, která z poslední ligové sestavy postavila jen Řezníka a reprezentanta Daridu, domácí šokovali už po 6 minutách: Švec se trefil po rohu. A jeho gól nebyl ojedinělou možností až 11. celku třetí ligy. Stadion tleskal i obětavým obranným zákrokům domácích. Jako v Anglii. A hned po pauze Chomutov udeřil znovu: brejk 2 na 1, Pavlíčkův centr přizvedl bránící Hejda a bombarďák Smola ho uklidil k tyči. 2:0!

Jenže pak přišel zvrat - díky přihrávkám Štípka zprava. Nejdřív posadil míč na hlavu Malakjana, který snížil čtyři minuty po Smolově zásahu, pak zpětnou přihrávkou vybídl Procházku k vyrovnání. Jeho střelu tečoval Kwame nad padajícího brankáře Zaťka. (Polo)amatéři z Chomutova fyzicky odpadli a Hora skluzem završil revoluci. Druhý a třetí gól dala Plzeň po zranění Řezníka o deseti!

"Nemáme tolik natrénováno, někteří kluci chodí do práce. Plzeň nás pak zmáčkla," viděl Smola. A hostující útočník Jakub Hora doplnil: "Trenér Vrba o pauze zařval a bylo to dobrý. Věděli jsme, že domácí nevydrží celý zápas napadat, pak už je braly křeče."

Chomutov se i tak těší na finále poháru: jeho moderní aréna ho bude 18. května hostit. Ve 3. kole se ještě hrají „severočeské“ zápasy Ústí - Slavia (2. října) a Vyšehrad -Teplice (10. října).