Momentka z druholigového duelu mezi Táborskem (modrobílá) a Pardubicemi | foto: Marek Podhora, MAFRA

Pardubickým fotbalistům pomohl z obří krize „plazivec“

• 0
Mohlo to být ještě hodně na nervy, oddechl si trenér druholigových pardubických fotbalistů Jiří Krejčí poté, co jeho tým ustál pár nepříjemných situací před vlastní brankou a v sobotu na hřišti Táborska zvítězil 2:0. Zvítězil! To slovo v Pardubicích už málem zapomněli; předtím se jim to povedlo 13. srpna a pak devětkrát nic. Katastrofální gólový půst skončil po šílených 670 minutách...

Krátce po poločasové pauze se prosadil tečí Kudrnovy střely záložník Řezníček, o pojistku se postaral krajní bek Přibyl. Východočeši jsou nyní v tabulce na třinácté příčce s deseti body, na dvanácté Táborsko jim schází jen jeden.

„Bylo to bojovné utkání, v tempu i v nasazení si hráči sáhli až na dno. My jsme byli šťastnější,“ uvedl trenér Krejčí pro klubový web. „První poločas byl vyrovnaný, domácí Mrázek i náš Jeřábek měli tutovky. Bylo vidět, že kdo dá první gól, bude psychicky na koni,“ konstatoval.

Momentka z druholigového duelu mezi Táborskem (modrobílá) a Pardubicemi

Řezníčkovy trefy Pardubice dosáhly trochu s klikou, trenér domácích Petr Frňka ji označil za „plazivce“, který byl strašlivým úderem na psychiku jeho týmu.

„Ale počítá se,“ poznamenal Krejčí. „Když jsme zvýšili na 2:0, tak už j sem věřil, že bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce - i když jsme tam měli potom chyby, jako malou domů, kdy nás podržel brankář Milan Knobloch. Jsem rád, že jsme tři body na Táborsku urvali, a doufám, že to pro nás bude vzpruha,“ přál si kouč Pardubic.