Pardubický fotbalista Jan Řezníček.

Pardubický fotbalista Jan Řezníček. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Fotbalová pohádka, rozplýval se pardubický Řezníček po výhře nad Spartou

• 0
Při senzační pohárové výhře 1:0 nad pražskou Spartou patřil k nejvýraznějším hráčům na trávníku. Záložník vítězných Pardubic Jan Řezníček měl dvě skvělé příležitosti vstřelit gól; ve 12. minutě trefil po nahrávce Petráně nohu hostujícího brankáře Marka Štěcha a v 64. dopadl po rychlé kombinaci navlas stejně. Ovšem po utkání si nic vyčítat nemusel - v koncovce ho zastoupil Korejec Kim.

Když Řezníčka v závěru druhého poločasu chytaly křeče a střídal, vyprovodilo ho publikum Pod Vinicí vřelým potleskem. „Je to fotbalová pohádka. Ještě jsem mohl dát gól a létal bych v nebi. Prostě super,“ vykládal hráč, který tuto neděli oslaví svoje třiadvacáté narozeniny.

Co jste říkal na atmosféru vyprodaného zápasu?
Bylo to fantastické. Přišlo hodně lidí (podle oficiálního údaje 2 755 diváků) a před takovou kulisou se hraje úplně nádherně. Je to něco jiného. Když se něco povede, zatleskají a povzbudí.

Cítili jste před plným stadionem nervozitu?
Jen na začátku se to mísilo s natěšením. Pak to spadlo, a jak jsme dali gól, už jsme si to užívali.

Litoval jste vašich dvou takřka totožných neproměněných šancí?
Byly skoro jak přes kopírák. Gólman dvakrát dobře vyběhl. Všichni mi říkali, že jsem to měl alespoň jednou zkusit „lobnout“, protože už byl na zemi. Chtěl jsem to řešit ranou. Vyšlo mi to na levačku, kterou nemám nejlepší. Jeden gól jsem měl dát, takže mě to mrzí. Ale dražší, než kdybych ho dal, to mít nebudu.

Ulevilo se vám o to více, když skóroval Kim?
Jednoznačně. Byla škoda, že jsme se neprosadili víckrát. Honza Jeřábek tam měl taky dobrou šanci, já jsem měl také ještě jednu střelu. Mohli jsme vést větším rozdílem.

Iniciativu jste převzali po úvodních pěti minutách. Čekal jste takový vývoj?
Na začátku nám chvíli trvalo, než jsme se rozkoukali, ale poté jsme se nebáli, vpředu vybojovali pár míčů, a tím si dodali sebevědomí. První půli jsme odehráli celkově dobře. Pak si sparťani v kabině něco řekli. Tlačili nás a my už si tolik nepodrželi balon. Ustáli jsme to - a navíc s nulou, takže paráda.

Gól jste vsítili díky aktivnímu napadání. Byla to stanovená taktika, nebo to vyplynulo ze hry?
Říkali jsme si, že tohle platí na každého. Když se i na sebelepší tým vyrukuje s presinkem, má s tím každý problém. Povedlo se nám to. Bylo vidět, že tahle taktika funguje. Když jdeme do souboje, dokážeme získat míč a jsou z toho šance.

Nakonec si do odvety v Praze povezete solidní výsledek... (Hraje se 3. prosince v 17.30 v Praze.)
Nikdy jsme takovou situaci nezažili a bude to pro nás premiéra. Budeme chtít na Letné podat stejný výkon a být vyrovnaným soupeřem. A nějak to dopadne.