Radost fotbalistů Pardubic

Radost fotbalistů Pardubic | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Mladí slávisté mají co sešívat. Pardubice je roztrhaly na cucky

• 0
Pardubičtí fotbalisté mají za sebou první přípravné utkání na nový ročník druhé ligy, ve kterém se mohli předvést svým trenérům. Povedlo se - atraktivní duel se Slavií Praha vyhráli jednoznačně 5:1.

Před hlavní tribunou na stadionu Pod Vinicí bývá především na začátku sezony skvělý trávník také proto, že klub striktně dodržuje pravidlo nehrát na něm přes léto přátelské zápasy. Ve středu však tenhle úzus nemohl platit; do Pardubic totiž dorazil k přátelskému zápasu proti domácímu FK jeden z top českých soupeřů: prvoligová pražská Slavia.

Pardubice ji však převálcovaly 5:1.

"Výsledek je určitě dobrý, od nějaké 25. minuty až do pauzy jsme předváděli pěkný fotbal a napadaly nám tam góly. To bylo fajn pro lidi," uvedl pardubický asistent Jiří Pospíšil, jemuž vadily jenom občasné mezery v obraně ve druhém poločase.

Do zápasu postavil i největší letní posilu Dostálka, jenž hned od začátku předváděl svoji technickou zdatnost.

Slávisté naproti tomu nechali svá nejznámější jména doma; nejstarší hráč na hřišti byl ročník 1991.

Až na krátký časový úsek patřil prakticky celý první poločas mužstvu Pardubic. První dvě branky (obě vsítil Pospíšil) připravil skvělými pasy Hundák a kotel začal skandovat "Dejte jim bůra, Tesličko, dejte jim bůra." Pak se prosadil po Pospíšilově nahrávce obránce Přibyl a skandování se změnilo na "Deset, deset." Když přidali čtvrtou a pátou branku Vencl z penalty a po něm Fusek - stále ještě před přestávkou - získal zápas nádech frašky.

Po přestávce oba koučové prostřídali sestavu a zápas se víceméně dohrával.

Slavia korigovala skóre až v 85. minutě.

Další přípravné utkání čeká pardubické fotbalisty v sobotu 6. července od 17 hodin na hřišti Chotěboře, kde se střetnou s prvoligovou jihlavskou Vysočinou. Ve středu 10. července pak od 18 hodin hostí na stadionu Pod Vinicí třetiligové Kunice.