Pardubický trenér Jiří Krejčí | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubický kouč Krejčí: Na našem týmu bylo vidět, jak ho to baví

• 0
Po necelých čtyřiceti minutách bylo v podstatě po zápase a chvíli nato už se dalo mluvit vyloženě o debaklu hostí. Fotbalisté Pod Vinicí i díky hattricku Hlavatého rozdrtili Ústí nad Labem 5:0.

Pokud by někdo zhlédl jen úvodních třináct minut nedělního duelu druholigových Pardubic s Ústím nad Labem, asi by sotva porozuměl finálnímu výsledku 5:0 pro domácí. Ústí na začátku přesněji kombinovalo, většinou „z jedničky“, a Východočeši měli problém se vůbec probít k balonu. Jenže pak vsítil záložník Solil s pomocí teče ústeckého obránce trochu šťastnou první branku - a hra hostí se brzy totálně rozsypala.

Pardubice mašírují mezi elitu. Daly pět gólů a soupeřům odskočily

Na trávníku jako by zničehonic bylo pouze jedno mužstvo, které už po prvním poločase vedlo 4:0 a v první minutě druhé půle, když Hlavatý dovršil čistý hattrick (před ním se prosadil ještě Pfeifer), dokonce oněch 5:0.

„Musím před našimi kluky smeknout, byl to téměř bezchybný výkon,“ lebedil si po utkání kouč prvních Pardubic Jiří Krejčí. „Hráli jsme bez hluchých míst, snažili jsme se o střelbu a byli jsme plní pohybu. Na hráčích bylo vidět, že je ten fotbal baví,“ pokračoval Krejčí.

Souboj Pavla Černého (vlevo) z Pardubic a Jiřího Pimpary z Ústí nad Labem.

„Můj tým podal velmi špatný výkon, který na dobře hrající domácí nemohl stačit. Není co dodat,“ mrzelo trenéra Ústí Aleše Křečka.

Ústí přitom v tabulce dlelo na sedmé pozici a jeho obrana před výkopem patřila k nejlepším ve druhé lize. „Porazili jsme mužstvo, které je velice kvalitní, rychlé a organizované. Pět nula s takovým soupeřem... My ty naše hráče málo chválíme, ale teď si pochvalu opravdu zaslouží,“ uvedl Krejčí.

Další střetnutí pardubické fotbalisty čeká ve středu od 18 hodin, kdy se představí na trávníku předposledního 15. Sokolova.