Martin Šejvl patří už několik sezon mezi klíčové muže základní jedenáctky...

Martin Šejvl patří už několik sezon mezi klíčové muže základní jedenáctky trenéra Pardubic Jiřího Krejčího. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Se Zbrojovkou to bude emotivní, těší se pardubický Šejvl

  • 0
Zimní přestávku si poprvé v druholigové historii klubu fotbalisté Pardubic vychutnají na prvním místě tabulky, to už je jasné. Závěrečný duel podzimu odehrají v sobotu od 10.15 doma proti Zbrojovce Brno.

„Nabízí se, že by mohla přijít ztráta koncentrace, ale my chceme vyhrát. V domácím prostředí máme neuvěřitelnou sérii bez porážky a neradi bychom o ni přišli. Budeme se snažit uspět a ještě více odskočit Brnu,“ plánuje pardubický obránce Martin Šejvl v rozhovoru na klubovém webu.

Zbrojovka je v tuto chvíli na čtvrtém místě s osmadvaceti body a na Východočechy jich ztrácí sedm.

„Spolu s utkáním proti Dukle (3:1) to podle mě bude ten nejtěžší mač v domácím prostředí. Předností Zbrojovky jsou zkušenosti, mají hodně hráčů, kteří prošli první ligou a navíc nového trenéra (Miloslava Machálka). To je pro Brno další impuls,“ vypočítává Šejvl.

Pro Východočechy kromě snahy odskočit Zbrojovce plyne ze sobotního utkání ještě jeden důvod ke zvýšené motivaci. V brněnském dresu totiž na Vinici poprvé jako soupeř dorazí Adam Fousek. Záložník, jenž v Pardubicích strávil celou dosavadní kariéru, ale toužil po posunu směrem vzhůru. Třeba do první ligy, na niž Zbrojovka ambice rozhodně má. Zatím však k nejvyšší soutěži (po výsledkové stránce) mají blíž právě jeho bývalí spoluhráči... 

„Áda proti nám určitě bude hodně namotivovaný. Jak ho znám, tak možná i přemotivovaný, toho bychom mohli využít,“ nabádá Šejvl. „Uvidíme, kolik toho odehraje, protože minule dal gól a střídal o poločase. Ale já osobně se na něj moc těším. Rád proti němu nastoupím a věřím, že zvítězíme,“ dodává.

Pardubické zastupitelstvo včera fotbalistům schválilo revitalizaci letního stadionu. I proto se Šejvl na duel se Zbrojovkou těší. „Doufám, že dorazí hodně fanoušků. Padlo velké rozhodnutí a určitě to bude emotivní,“ říká.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).