Momentka z druholigového utkání Pardubice - Vlašim

Momentka z druholigového utkání Pardubice - Vlašim | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí fotbalisté chtějí venku nachytat lídra druhé ligy

  • 0
Na jaře vyhráli všechny čtyři zápasy, když třikrát uspěli výsledkem 1:0 venku, naposledy teď v pondělí v Ústí nad Labem. I díky tomu fotbalisté Českých Budějovic upevnili svoje postavení na čele druhé ligy - a v tomhle ideálním rozpoložení v neděli půjdou na hostující Pardubice. Na Střeleckém ostrově se hraje od 14.30.

Aktuálně šestí Východočeši, kteří minule doma remizovali 0:0 s Vlašimí, se však do Budějovic nemíní vypravit se sklopenýma ušima. Tím spíš, že by se měli těšit podpoře početného výjezdního kotle.

„Doufám, že se nám tam podaří zvítězit, nebo aspoň bodovat. A že fanouškům předvedeme atraktivní fotbal,“ uvedl pro web FK Pardubice krajní záložník Adam Fousek.

Po jeho boku by se na hřišti měli objevit i další středopolaři Jan Jeřábek a Emil Tischler a také útočník Michal Petráň, kteří proti Vlašimi nenastoupili vinou karet a zranění.

„Honza i Emil mají kvalitu na to, aby svojí hrou strhli celý tým,“ vítal Fousek jejich návrat do sestavy.

Nejbližšího soupeře v zápase s Ústím sledoval v televizi.

„Máme to povinné a pak se o tom v kabině bavíme. Budějovice jsou kompaktní mužstvo, mají silné standardky. Ledecký, Kladrubský - na ty si musíme dávat pozor,“ poznamenal Fousek. „Je třeba hrát od začátku svědomitě do obrany a pokusit se využít nějakou z našich šancí. Okénka se u nich určitě najdou,“ doplnil.

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.