Opava dostala v Jihlavě čtyři góly

• 6
Praha - Exligový tým Opavy ve druhé nejvyšší soutěži nečekaně tvrdě narazil. Slezané prohráli ve třetím kole v Jihlavě vysoko 1:4 a v tabulce se propadli na sedmé místo. Vede Most před nováčkem z Kunovic. Druhý z moravských postoupivších celků Dolní Kounice naopak spolu s Prostějovem druholigovou tabulku uzavírá. Oba celky jsou bez bodu. Oba celky k pobytu u dna odsoudily už páteční předehrávky, D. Kounice prohrály ve Vítkovicích, Prostějov ztratil všechny body dokonce doma v duelu s Pardubicemi.Dále čtěte: Záložníka Frýdka stále láká první liga

Xaverov - Neratovice 3:1 (2:0)
Neratovice se v úvodu mohly dostat do vedení, ale Derco dvakrát neuspěl. V 24. minutě Šindelář pohotově nacentroval míč do odkryté obrany soupeře a Frýdek zajistil hlavičkou domácímu mužstvu náskok. Hostující Dozorec pak trefil z trestného kopu jen spojnici tyče a břevna, naopak v 37. minutě zastavil brankář Winter nedovoleným způsobem Šindeláře a Kopaňko
z penalty zvýšil na 2:0.
V druhém poločase zaskočili oslabení neratovičtí fotbalisté Xaverov pohyblivější a přesnější kombinační hrou. V 56. minutě snížil Dozorec střelou z dálky na 1:2. V 88. minutě zachránil domácí tým Marek, jenž vykopl míč z prázdné branky, ale o minutu později Šindelář opět přesně nacentroval a Karnay dorazil míč do sítě potřetí.
Branky: 24. Frýdek, 37. Kopaňko z pen., 89. Karnay - 56. Dozorec. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 37. Winter, 77. Hájek (oba Neratovice). Diváci: 900.

Vítkovice - Dolní Kounice 2:0 (0:0)
Hostující tým, který brzy přišel o vyloučeného gólmana, na Vítkovice nestačil. Obě branky však padly až v závěru zápasu, kdy už hráli v deseti i domácí.
Branky: 69. Kaspřík, 84. Smetana. Rozhodčí: Marada. ŽK: Dohnal, Laub - Farbák, Kouřil. ČK: 52. Laub - 21. Galla. Diváci: 364.

Prostějov - Pardubice 1:3 (0:1)
Už v 7. minutě zahodil šanci dostat Prostějov do vedení Cigánek a poslední desetiminutovka prvního poločasu pak přinesla Hanákům dvě nepříjemnosti. Bosák dal vedoucí gól Východočechů a domácí Krátký musel odejít předčasně pod sprchy. Teprve na druhý gól hostů pak dokázali domácí odpovědět prvním brankovým úspěchem v nové sezóně, ale to bylo vše. Pardubičtí dokázali nakonec ještě vstřelit třetí gól v samém závěru střetnutí, kdy domácí už mysleli jen na vyrovnání a otevřeli obranu.
Branky: 78. Opravil - 35. Bosák, 73. Hýbner, 90. Pavlík. Rozhodčí: Královec. ŽK: Dolejský, Hýbner (oba Pardubice). ČK: 39. Krátký (Prostějov). Diváci: 862.

Kunovice - Sparta Praha B 2:0 (1:0)
Sparta nastoupila se sedmi hráči prvoligového kádru, ale už v 13. minutě inkasovala. Kunovický kapitán Mačuda přiťukl míč Matůšovi, který zblízka prostřelil gólmana Koubu. O chvíli později spálil ojedinělou šanci hostů Obajdin. Ve 28. minutě stálo při Koubovi štěstí, když Zapletal trefil z 18 metrů tyč. Aktivní Matůš mohl přidat i druhý gól, hostující brankář však jeho ránu vyrazil. Ve druhé půli hrála Sparta aktivněji, ale vyloženou příležitost si nevypracovala. Definitivní podobu dal výsledku po přihrávce Josefíka opět Matůš. V poslední minutě mohl snížit Rajnoch, ale s jeho hlavičkou si brankář Kosmál poradil a udržel potřetí v řadě čisté konto.
Branky: 13. a 84. Matůš. Rozhodčí: Wilczek. ŽK: Matůš, Vojtěšek - Loučka. Diváci: 1850. Sestava Sparty: Kouba – Mynář (83.M.Zelenka) , Hochmeister (46. Rajnoch) , Klein , Žižka – Čížek , Cesarec , Pokorný , Abanda - Loučka , Obajdin (75.Svátek).

Jihlava - Opava 4:1 (3:1)
Zápas nezačal pro opavské fotbalisty dobře - již v šesté minutě našel Vladyka perfektně Ryšku a ten nadvakrát překonal brankáře Vaška. Vyrovnat mohl ve 21. minutě Baránek, ale jeho střela z velkého vápna neměla směr ani razanci. Ve 32. minutě vzal hlavní sudí Dvořáček v potaz signalizaci asistenta Lukese, odpískal ruku a Slavík z nařízené penalty poslal domácí do dvoubrankového vedení. O dvě minuty později sice Švancara po teči domácí obrany snížil na 1:2, ale pět minut před odchodem do kabin zahrál Kutty rukou. Dostal červenou kartu a domácí z penalty zvýšili na 3:1. Konečné skóre stanovil v 52. minutě Pacholík.
Branky: 6. Ryška, 32. a 40. Slavík (obě z pen.), 52. Pacholík - 34. Švancara. Rozhodčí: Dvořáček - Lukes, Pospíšil. ŽK: Jan Baránek, Švancara, Pospěch (všichni Opava). ČK: Kutty, Švancara. Diváci: 1890.

Mladá Boleslav - Chomutov 2:2 (1:1)
S úvodním hvizdem se z oblohy spustil liják a domácí si v něm vytvořili značnou územní převahu. Po neúspěšných pokusech Gögha poslal ve 20. minutě Čupr centr z rohového kopu na hlavu Sedláčka a domácí vedli. Jenže v 30. minutě Poláček hlavou po Filingerově rohu vyrovnal a tři minuty poté domácí Bednář z bezprostřední blízkosti přestřelil. Na začátku druhé půle nastřelil Filinger z trestného kopu břevno, ale v 63. minutě se báječně trefil Čupr a Boleslav znovu vedla. V 71. minutě však nachytal domácího gólmana trestným kopem na švestkách Harvatovič a bylo opět vyrovnáno. V hektickém závěru se pak už nerozhodný stav nezměnil.
Branky: 20. Sedláček, 63. Čupr - 30. Poláček, 71. Harvatovič. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Hodan, Jakubec, Paleček - Chodura, Filinger, Altman, Pěnička, Poláček. Diváci: 2583.

Most - Olomouc B 3:0 (1:0)
Domácí šli do vedení v patnácté minutě po hrubé chybě obrany a střele Jakuse. Na 2:0 zvýšil po přestávce Kreuz a definitivní podobu výsledku dal opět Jakus, který bezpečně proměnil penaltu.
Branky: 15. a 89. z pen. Jakus, 73. Kreuz. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Endl, Košťál, Škoda - Štrbík, Čep, Spáčil. Diváci: 1032.

Viktoria Plzeň - HFK Olomouc 3:0 (0:0)
Za stálého deště si domácí vytvořili převahu a vypracovali gólové šance, ale ani ty nejvyloženější nedokázali proměnit. Jejich trápení vyvrcholilo v 29. minutě, kdy Kašťák neproměnil ani pokutový kop. Až v úvodu druhé půle dostal Fořt střelou přes hlavu Plzeň do vedení, ale v zahazování šancí pokračovali domácí i nadále. Rozhodujícím momentem byl příchod Černocha, který během pěti minut vstřelil v závěru zápasu dvě branky a rozhodl tak o výrazném plzeňském vítězství 3:0.
Branky: 51. Fořt, 83. a 88. Černoch. Rozhodčí: Polák. ŽK: Barteska - Marek Kaščák. Diváci: 1672.

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY HRÁČSKÉ STATISTIKY

Prostějovský Zdeněk Houšť (uprostřed) mezi pardubickým brankařem Pavlem Rabou a kapitánem Martinem Třasákem