Olomoucký brankář Miloš Buchta má problémy s lýtkem.

Olomoucký brankář Miloš Buchta má problémy s lýtkem. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Olomoučtí střelci v teple spali, brankáře Buchtu trápí lýtko

• 0
Dva zápasy, žádný gól. Porážkou 0:1 se slovinským FC Koper uzavřeli olomoučtí fotbalisté soustředění v Chorvatsku. Víc než prohra s účastníkem elitní Prva ligy však trenéra Sigmy Václava Jílka trápí zdravotní stav brankářské jedničky Miloše Buchty, který z Poreče odcestoval předčasně domů kvůli zranění.

„Buchta má potíže s lýtkovým svalem. Doufáme, že to nebude nic vážného, což potvrdí až podrobná vyšetření,“ uvedl kouč Jílek pro klubový web.

Buchta nestihl v Chorvatsku odchytat ani minutu, ze soustředění se vrátil už v pondělí. Zatím není jasné, jak vážné je jeho zranění a zda stihne být připravený na první jarní utkání 4. března v Pardubicích.

Sigma odehrála na soustředění dva zápasy s týmy slovinské nejvyšší soutěže a oba prohrála shodně 0:1. Před Koperem podlehla NK Celje. „Ale to byl z naší strany hodně kvalitní zápas.

Zvládli jsme ho kondičně, ve druhém poločase jsme soupeře jednoznačně přehráli. Ale bohužel, šance jsme neproměnili a po jedné propadlé standardce, což byla v podstatě jediná šance soupeře, inkasovali,“ hodnotil Jílek první souboj s Celje.

Proti Koperu se do branky opět postavil Michal Reichl a v prvním poločase ho překonal Lukanovic. Střelci Hanáků však na soustředění v teple usnuli a ani proti Koperu nedokázali vstřelit branku.

Před startem jarní části 2. ligy čeká Sigmu příští sobotu generálka s Nitrou.