Hradecký brankář Patrik Vízek zasahuje v utkání proti Sokolovu.

Hradecký brankář Patrik Vízek zasahuje v utkání proti Sokolovu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Není náhoda, že Žižkov je tak nahoře, zní z Hradce Králové

  • 0
Na jaře se - v uvozovkách řečeno - s odřenými zády ve druhé lize zachránili. V novém druholigovém ročníku je ale v podání Viktorie Žižkov všechno jinak. Nedělní soupeř fotbalistů Hradce Králové totiž zatím patří mezi špičkové týmy soutěže, navíc bude mít výhodu domácího prostředí.

„Nový trenér tam udělal kus dobré práce. Jejich mužstvo dostalo tvář, přišlo dost kvalitních hráčů a není náhoda, že se pohybují v horních patrech tabulky. Předvádějí zajímavý ofenzivní fotbal,“ uvedl Zdeňko Frťala, kouč hradeckého mužstva.

Pod žižkovskou věží se tak střetnou dva týmy z horní poloviny tabulky. Domácí Viktoria byla před víkendovým 7. kolem třetí, Hradec pátý, oba soupeře dělil v tabulce jediný bod. Dá se tak předpokládat souboj vyrovnaných soků, což si uvědomují i hradečtí trenéři.

„Jsou týmoví. Mají dobře propracovanou rotaci hráčů, dispečery jsou Súkenník s Gilem, mají dobrou podporu útoku od krajních obránců a nahoře je rychlonohý Diviš. Typologicky je ten tým výborně poskládaný,“ upozorňuje Frťala.

Program fotbalistů Hradce

  • V neděli v 10.15 hraje druholigový zápas v Praze na Žižkově 
  • Příští týden došlo ke změně, domácí utkání s Vyšehradem se bude hrát v sobotu 21. září v 17 hodin (původní termín v neděli) 
  • Poté Hradec nastoupí ve středu 25. září ve 3. kole MOL Cupu na hřišti Baníku Ostrava 
  • Pak pojede k ligovému zápasu do Brna v sobotu 28. září místo původního pátku 27. září 
  • Změnil se i termín derby s Pardubicemi - do svého vysílání si ho vybrala Česká televize, hrát se bude v sobotu 5. října odpoledne.

Hradec měl reprezentační pauzu zkrácenou o pohárové utkání s Admirou Praha, v němž sice na hřišti třetiligového soupeře dlouho prohrával, ale nakonec skóre otočil ve svůj prospěch. Zbývající čas týmu pomohl v tom, že se někteří hráči vyléčili ze svých zranění a budou trenérům k dispozici. Až na dvě výjimky. „Ve stavu zraněných zůstávají Kateřiňák s Djurdjevićem, ti mají výraznější problémy,“ sdělil Frťala.

Co k tomu dodat? Tak především to, že bilance obou týmů by mohla favorizovat domácí Viktorii. Ta totiž všechna svá tři domácí utkání v této sezoně vyhrála, zatímco Hradec se u soupeřů už delší čas trápí. Nejen že venku ještě ani jednou nevyhrál v této sezoně, ale nepovedlo se mu to ani v celé jarní části té minulé.

A pak také to, že vyhrát ligový zápas se Hradci na Žižkově už dlouho nepodařilo. Pokud se to nepovede ani v neděli, tak to v neděli bude už šest let...

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách