ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Olomoucké béčko je ve druhé lize dál neporažené, Prostějov už ne

• 1
Fotbalisté Olomouce B ve druhé lize přehráli Opavu 1:0 a i po třetím kole udrželi neporazitelnost. Naopak poprvé v sezoně nebodoval Prostějov, který prohrál ve Varnsdorfu 0:2.

Nováček z Olomouce rozhodl domácí zápas až v první minutě nastaveného času díky gólu střídajícího Galuse. Opavští předtím měli řadu velkých šancí, ale Sigmu výrazně podržel brankář Trefil.

Varnsdorfu zařídil druhé vítězství v ročníku Dordič dvěma proměněnými penaltami. Srbský útočník se nejprve prosadil těsně před pauzou a pojistku přidal v 62. minutě.

16.Dukla Praha30030:60

SK Sigma Olomouc B - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branky: 90+1. Galus. Rozhodčí: Dorušák – Mojžíš, Pospíšil.. ŽK:85. Grečmal - 28. West (trenér), 53. Rychlý, 63. Macháček, 90+4. Bílek. ČK:28. West (trenér).

SK Sigma Olomouc B Trefil – Slavíček, David, Vepřek (C), Sláma – Fabiánek (78. Grygar), Spáčil – Uriča (59. Galus), Slaměna (88. Vymětalík), Piña (59. Zlatohlávek) – Hadaš (78. Grečmal).

SFC Opava Číž – Helebrand (71. Haitl), Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul (83. Doleček), Šigut (71. Šcudla) – Kramář (75. Rataj).

FK Varnsdorf - 1. SK Prostějov 2:0 (1:0)

Branky: 44. Dordić, 62. Dordić. Rozhodčí: Radina – Kotalík, Hádek. ŽK:10. Žák, 76. Samko, 77. Richter - 42. Pinc, 50. Omale, 61. Vlachovský, 62. Bialek, 82. Ali-Abubakar, 86. Bartolomeu.

FK Varnsdorf Vaňák – Richter, Kubista, Zbrožek, Radosta – Bláha, Žák (46. Kříž) – Schön (86. Vachoušek), Ondráček (64. Samko), Dordić (75. Ludvíček) – Rudnytskyy (C) (64. Tanko).

1. SK Prostějov Krynskyj – Bolf, Elbel (78. Blahuta), Bialek, Schaffartzik – Bartolomeu, Omale (56. Kulig), M. Mach, Zapletal (56. Ali-Abubakar) – Pinc, Koudelka (C) (35. Vlachovský, 78. Píchal).