• 0
Po 28. kole fotbalové MSFL je to jasné: Prostějov si zahraje druhou ligu. K jistotě postupu pomohlo vítězství 4:0 nad „béčkem“ Zlína, které zařídili dvougólový Petr Nekuda s Martinem Hirschem a Tomášem Machálkem. Podívejte se na video.

„V zápase jsme chtěli hrát z bloku na brejky, protože běhat s mladými hráči soupeře jsme nechtěli, a vyšlo to. Hráli jsme přesně to, co jsme před zápasem určili,“ těšilo trenéra Prostějova Františka Juru. Jeho svěřenci totiž zlínskou juniorku rozebrali na součástky - vždyť o poločase vedli už 3:0!

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Po deseti minutách se radoval Machálek, jenž se po sólu na pravé straně opřel za vápnem do balonu a o břevno jej poslal do sítě. Pak přihrál špílmachr Lukáš Zelenka pravému obránci Hirschovi, který povedenou střelou zvýšil na 2:0. Třetí gól přidal krátce před pauzou do prázdné brány forvard Nekuda.

Útočník Prostějova přidal po centru Machalka ještě druhou trefu v utkání a uzavřel skóre na konečných 4:0. „Hráči se při vedení uvolnili a předváděli výborné pasáže,“ uvedl pro klubový web kouč Jura.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

„Prostějov samozřejmě má svoji kvalitu, což se nedá oddiskutovat, postupuje do druhé ligy, ale náš výkon nebyl dobrý,“ konstatoval jeho protějšek Bronislav Červenka.

Výsledky 28. kola: HS Kroměříž - Mohelnice 0:0 (0:0), MSK Břeclav - SK Líšeň 0:0 (0:0), 1.SK Prostějov - Fastav Zlín B 4:0 (3:0), FC Hlučín - Spartak Hulín 2:2 (0:2), SK Uničov - MFK Vyškov 2:1 (2:0), 1.FC Slovácko B - Vítkovice 0:0 (0:0), Otrokovice - HFK Olomouc 4:1 (1:0), HFK Třebíč - Velké Meziříčí 2:1 (0:0).