Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví triumf v domácím poháru.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví triumf v domácím poháru. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Boleslav - Jablonec 2:0, triumf v poháru trefili Chramosta a Ščuk

• 256
Vítězství v domácím fotbalovém poháru slaví Mladá Boleslav, která ve finále porazila Jablonec 2:0. Triumf svými góly ve druhém poločase zařídili Jan Chramosta a Jasmin Ščuk. Raduje se také Slavia, kterou výsledek posunul do evropských pohárů.

Mladá Boleslav slaví druhé vítězství v domácím poháru v historii klubu (poprvé to bylo v roce 2011). Naopak Jablonec prohrál podruhé za sebou.

Radost z výsledku má také Slavia. V lize skončila na pátém místě, což je první nepostupová příčka do evropských pohárů. Jenomže triumf Boleslavi ji nakonec do 2. předkola Evropské ligy posunul, neboť středočeské mužstvo už mělo pohárovou účast jistou z ligy.

„Věděli jsme, že v první řadě pomůžeme sobě, a když je to takhle spojené se Slavií, jsem rád. Myslím, že vzhledem k zázemí a fanouškům Slavie je to dobře,“ uvedl boleslavský trenér Karol Jarolím. „Doufám, že by se od nich (Slavie) něco mohlo objevit, bylo by to příjemné překvapení,“ usmál se.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slavia se vrací do evropských pohárů po sedmi letech. Finále přímo v Teplicích sledoval její trenér Dušan Uhrin.

Usmívat se mohl začít ve druhém poločase. Boleslav se v rozmezí 71. a 74. minuty dostala do dvougólového vedení. A to už nepustila.

První gól vstřelil Chramosta, který byl na hřišti sotva tři minuty. Dostal od Kalabišky přihrávku za obranu a sám před brankářem Hrubým nezaváhal, když střílel přesně levačkou.

Tři minuty nato Rada nacentroval z přímého volného kopu do pokutového území Jablonce, kde pohotově zakončil nehlídaný Ščuk - 2:0.

„Když jsme chystali nějakou změnu, střídání, soupeř nás potrestal druhým gólem a pak už jsme neměli síly, abychom se zápasem něco udělali. Boleslav ukázala v klíčových momentech svou kvalitu,“ řekl jablonecký kouč Zdenko Frťala.

Podívejte se, jak se vyráběla nová trofej pro vítěze domácího poháru:

Finále na poloprázdném stadionu v Teplicích začalo opatrně. Jablonecký Doležal pálil v úvodu jen do Šedy a na druhé straně gólman Hrubý odvrátil Kalabiškovu hlavičku.

Poté se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami a zajímavější akce přišly až těsně před přestávkou. Dalekonosná rána mladoboleslavského Jánoše skončila těsně nad bránou. Na druhé straně upadl ve vápně Mingazov, sudí Hrubeš však penaltu nenařídil.

Už v nastavení první půle měla Mladá Boleslav první opravdu velkou šanci utkání. Na Ščukův centr si naskočil aktivní Kalabiška, ale Hrubý jeho hlavičku vyrazil na roh.

Úvod druhého dějství byl ještě opatrnější než začátek zápasu, až přišla 71. minuta a rozhodující moment...