Liberec - Jablonec: Zápotočný (v bílém)

Liberec - Jablonec: Zápotočný (v bílém) - Liberecký střelec dvou pohárových branek Zápotočný (v bílém) při zápase s Jabloncem. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES

Liberec si jasně poradil s Jabloncem

• 10
Liberec - Fotbalisté Liberce si vybojovali účast v semifinále Poháru ČMFS. Rozhodl o tom čtvrtfinálový duel s rivalem z Jablonce, který vyhráli jasně 4:1. O triumfu domácí se dvěma góly zasloužil útočník Zápotočný, ten první padl z penalty. Další branky přidali Hamouz a Slepička, za hosty se trefil jen Michálek z pokutového kopu.

Liberec si vytvořil mírný tlak hned od úvodních minut a už ve 13. minutě ho zúročil. Jablonecký obránce Loučka v souboji s Kiselem v pokutovém území zasáhl míč rukou a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Zápotočný střelou po zemi k tyči.

O osm minut později přihrál jablonecký obránce Dosoudil "nezištně" domácímu Slepičkovi, ale ten branku z pěti metrů překopl.  Chvíli nato po velké šanci Zápotočného přišel pouze rohový kop, ale po něm Slepička střelou přes hlavu vystrašil brankáře Lovásika. Ten s námahou vyrazil na další roh Liberce, který svého soupeře jasně přehrával zejména důrazem v osobních soubojích.

Na 2:0 zvýšil po sérii odražených míčů znovu Zápotočný, jenž pálil ze střední vzdálenosti k tyči. Vůbec první jabloneckou střelu na branku vyslal krátce před přestávkou Smíšek hlavou, gólman Čech ale míč bez problémů chytil.

Derby se trochu zkomplikovalo v úvodu druhé půle, když v 54. minutě spadl míč na ruku libereckému kapitánovi Lukášovi a byla z toho penalta. Tu proměnil Michálek ranou pod břevno. Jablonec ožil a získal územní převahu.

Po hodině hry Weberův centr málem překvapil Čecha, míč už padal do branky, ale liberecký gólman v poslední chvíli stačil vyrazit.

Domácí byli v tu chvíli v útlumu, z něhož je probudil až příchod náhradníka. Hamouz nebyl na hřišti ani půl minuty, když se po Pudilově centru, který prošel k zadní tyči, opřel do míče a zblízka vrátil Liberci dvoubrankové vedení.

To v závěru ještě zvýšil Slepička, který po Šinglárově nahrávce z otočky mířil po
zemi k tyči.

Výsledek:
Liberec - Jablonec 4:1 (2:0)
13. z pen. a 37. Zápotočný, 71. Hamouz, 75. Slepička - 54. Michálek z pen. Rozhodčí: Paták - Petřík, Kafka. ŽK: Loučka, Hrotek, Klapka, Hušek (všichni Jablonec). Diváci: 4198.
Liberec: Čech - Šinglár, Lukáš (80. Hochmeister), Košťál, Janů - Papoušek (70. Hamouz), Polák, Kisel, Pudil - Zápotočný (77. Pospíšil), Slepička.
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka (80. Nesvadba) - Michálek, Hušek, Čížek (50. Šenkeřík), Weber - Klapka, Smíšek (85. Kotyza).