Momentka ze zápasu Vysočina Jihlava - Viktoria Žižkov | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jihlavští fotbalisté přestříleli Žižkov a posunuli se na deváté místo

• 0
Jihlavští fotbalisté porazili v předehrávce 24. kola druhé ligy Viktorii Žižkov 3:2 a posunuli se v neúplné tabulce na deváté místo. Rozhodující branku vstřelil v 65. minutě Jakub Sellnar. Vysočina neprohrála už pět zápasů a od sestupových příček ji dělí osm bodů.

Pražané neuspěli po sérii tří výher a zůstávají s 36 body čtvrtí, bod před Ústím nad Labem. Severočeši ale mají zápas s Líšní k dobru.

Domácí Jihlava se v první půli dostala do dvoubrankového vedení, kdy na trefu Arroya navázal proměněnou penaltou Červ. Hosté však ještě do přestávky snížili zásluhou Diviše a krátce před hodinou hry srovnal Zoubele. Rozhodující gól dal 25 minut před koncem pohotově zakončující Selnar.

Vysočina neprohrála se Žižkovem po prosincové remíze 1:1 ani druhé utkání v této sezoně.

FC Vysočina Jihlava - FK Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)

Branky: 33. Arroyo, 43. Červ, 65. Selnar - 45. Jaroslav Diviš, 56. Zoubele. Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Volf. ŽK:9. Arroyo, 56. Číž - 30. Nabijev, 39. Řezáč, 80. Žežulka, 86. Hušek.

FC Vysočina Jihlava Číž – T. Svoboda, Křišťál, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ (83. Shudeiwa) – Arroyo (79. Ritter), Patrák (90. Klobása), Selnar (79. Křivánek) – Vedral.

FK Viktoria Žižkov Švenger (C) – Řezáč, Žežulka (82. Hušek), Pudil, Muleme – Sixta, Zoubele (77. Ahamada) – Nabijev (60. Petrlák), D. Richter (46. Mashike Sukisa), Auer – Jaroslav Diviš (77. Bazal).