Tomáš Lovásik v akci.

Tomáš Lovásik v akci. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Je to škoda pro celou Olomouc, litoval Lovásik pohárové odvety

  • 0
Těžko hledal slova. Čtyřiatřicetiletý brankář Tomáš Lovásik jako by nemohl uvěřit, že olomouckým fotbalistům se rozplynul sen o finálové účasti. Sigma semifinálovou odvetu Ondrášovka Cupu s Plzní absolutně nezvládla.

Prohrála doma 1:3 a první trofej v historii klubu nezíská. Sezona se bude hodnotit jako průměrná, navíc poznamenaná zvláštní korupční kauzou.

"Nezvládli jsme to – a je to škoda pro nás, pro celou Olomouc. Finále se tady ještě nehrálo, věřili jsme, že to teď dokážeme. Nevyšlo to," hlesl zklamaný Lovásik.

Veterán mezi tyčemi toužil po úspěchu stejně jako všichni v klubu. Jenomže ani výsledek 2:2 ze západu Čech mdlým Hanákům doma nestačil.

Už po dvaceti třech minutách Lovásik inkasoval dvakrát – z penalty ho překonal Rezek a poté z úhlu i Střihavka. Sigma působila bojácným dojmem a zaslouženě pykala. "Moc jsme se dopředu nedostávali. Neměli jsme žádné šance. Snaha byla, moc jsme chtěli, ale nešlo nám to," krčil gólman rameny. "Měli štěstí, postup si však zasloužili."

Lovásik čelil ještě jedné penaltě, kterou Kolář zahodil, když netrefil bránu. Celkem sudí Matějek odpískal tři pokutové kopy, neuspěl ani Janotka. "Penalty asi byly všechny. I při té první měl Dreksa kontakt s protihráčem," uznal.

Zkušeného Slováka však nazlobilo, že Matějek nevyloučil gólmana Daňka po faulu na Hubníka. Olomoucký útočník by totiž střílel do prázdné branky. "Měla to být jasná červená, ale rozhodčí se rozhodl jinak. S tím nic neuděláme," dodal.

Sigma musí přepnout znovu na ligu, kde už jí sice o moc nejde, ovšem sérii tří výher bude chtít prodloužit také v neděli v Českých Budějovicích. "Chceme získat co nejvíce bodů a umístit se nejlépe, jak to půjde. Fotbal nehrajeme jen pro sebe, ale i pro diváky. Když nás přijdou povzbudit, chceme jim ukázat co nejlepší fotbal," slíbil Lovásik.

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.