Róbert Koval z Dukly (vlevo) a Tomáš Hübschman z Jablonce bojují o míč.

Róbert Koval z Dukly (vlevo) a Tomáš Hübschman z Jablonce bojují o míč. | foto: ČTK

Jablonec - Dukla 2:1, postup do semifinále zajistil náhradník Doležal

• 20
Po prvním poločase měla do semifinále domácího poháru blíž Dukla, ale po přestávce přišel na hřiště náhradník Martin Doležal. Dvěma přesnými hlavičkami otočil skóre na konečných 2:1 a zajistil jabloneckým fotbalistům postup mezi čtyři nejlepší.

To bylo střídání!

Doležal přišel na hřiště hned po přestávce za nepříznivého stavu 0:1. Jablonec potřeboval v tu chvíli vstřelit dva góly, protože i remíza 1:1 by pro něj znamenala vyřazení (první zápas v Praze skončil bez gólů).

Domácí útočník si jen o šest minut později v pokutovém území naběhl na Hybšův centr z levé strany a hlavičkou vyrovnal.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V 59. minutě se situace opakovala. Jen s tím rozdílem, že od levé postranní čáry centroval Karavajev. Doležal se opět prodral k hlavičce a vstřelil postupový gól. Na tribunách mu ovšem tleskalo jen 730 diváků...

Jablonec mohl v závěru vedení ještě zvýraznit, ale Karavajevova tečovaná střela skončila mimo bránu, Doležal na přihrávku nedosáhl a Hybšova střela těsně před koncem skončila na boční síti.

Dukla přitom od postupu nebyla daleko. Hodně se mu přiblížila po půlhodině utkání, kdy Breznaník vystihl rozehrávku brankáře Bárty a Beauguel pohodlně skóroval.

Stejný hráč mohl zkraje druhého poločasu zvýšit na dvougólové vedení, ale tentokrát ve velké šanci selhal. Bárta vyrazil střelu nohou. Francouzský útočník mohl být postavou zápasu, ale místo toho přišly velké chvíle střídajícího Doležala...

Jablonec je prvním semifinalistou. Další tým přibude ve středu, kdy se od 17:00 hraje odveta Olomouc - Plzeň (první zápas 2:4).