Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy mezi Hradcem Králové a Žižkovem.

Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy mezi Hradcem Králové a Žižkovem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Další krok k první lize. Zvládli jsme těžký zápas, těší hradecké fotbalisty

• 2
Povedlo se, navíc s grácií! Fotbalisté Hradce Králové završili týden dobrých zpráv vítězstvím, které by jim mohlo v usilování o postup do 1. ligy výrazně pomoct. Po pondělní vysoké výhře 4:0 nad Jihlavou totiž v neděli zvládli i druhý druholigový duel po svém návratu z covidové karantény. Nad Viktorií Žižkov, týmem, s nímž se počítá jako s dalším adeptem na postup, Hradec vyhrál 4:2.

Dál se tak drží na prvním místě druholigové tabulky, které jediné letos postup zajistí. „Zvládli jsme těžký zápas s jedním z aspirantů na postup. Pro nás jedině dobře, že jsme potvrdili to, co jsme nastavili minule s Jihlavou,“ uvedl k cenné výhře Ondřej Prášil, asistent hlavního kouče Hradce Frťaly.

Možná ještě cennější než konstatování, že jsou stále první, je pro Hradecké skutečnost, že odrazili v tabulce možný atak svého nedělního soupeře. Dál sice těsně za sebou mají smečku pronásledovatelů, ale nyní sedmý Žižkov ztrácí devět bodů, a navíc má o jeden sehraný zápas navíc. Pro Hradec je cenné i to, že ztratila pražská Dukla, další vážný prvoligový adept, která je až za Žižkovem.

Hradci se v duelu s pražským soupeřem povedl nástup. Už v první minutě trefil Kodeš tyčku, v šesté vstřelil Leibl první gól a do přestávky Hradečtí přidali další dva. „Vždycky do zápasu jdeme s tím, že chceme být aktivní. Tentokrát se nám to povedlo doplnit kvalitou provedení akcí, z nichž padly góly,“ potěšilo Prášila.

Žižkov sice chvíli před přestávkou snížil na 3:1, ale hned po ní si Hradec vzal tříbrankový náskok zpět, podruhé v zápase se trefil, stejně jako už předtím Leibl, útočník Vašulín. „Asi klíčový moment, bylo to chvíli po poločase a gól určil jeho ráz. Pak už jsme si věřili, že zápas zvládneme,“ uvedl Prášil.

Sváteční střelec: poprvé dva, k tomu vlastenec

Po neděli bude možná ještě častěji slýchávat, že je svátečním střelcem. Na svůj první zápas v dospělé kategorii, v němž vstřelil dvě branky, totiž Michal Leibl čekal téměř deset let, do svých osmadvaceti. Dočkal se až na letošní velikonoční neděli!

„Troufnu si říct, že dva góly v jednom utkání jsem naposledy dal někdy v dorostu,“ připustil po zápase s Viktorií Žižkov (4:2) hradecký obránce, který na jaře nastupuje ve stoperské dvojici.

První svoji branku i celého zápasu Leibl vstřelil hned v úvodu, kdy po standardní situaci doslova dotlačil míč do sítě Žižkova. „Vznikla docela mela v místě, kam chodím, viděl jsem tam míč, tak jsem do toho vlítnul a vedli jsme 1:0,“ popsal první trefu, ke které na konci první půle přidal druhou, po níž Hradec vedl 3:1, „přece jen se nám po ní lépe dýchalo.“

I Leiblovi, který byl nechtěně podepsaný i pod předcházejícím gólem v zápase, kterým snížil na 1:2. „Bohužel Mashike po rohu nevyskočil, já nestačil zareagovat a míč mi spadl na hlavu. Vlastní gól, a v zápase tak vlastně špinavý hattrick,“ poznamenal Leibl.