(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Podruhé bezgólová remíza. Chybí odvaha v útoku, říká hradecký trenér

• 0
Podruhé za sebou nedostali ve druholigovém zápase gól. Ani tato přednost ale nepomohla k vítězství, podruhé za sebou totiž fotbalisté Hradce Králové brali za remízu 0:0 v Prostějově pouze bod.

„Je to pro nás jednoznačně ztráta,“ komentoval nerozhodný výsledek kouč hradeckého mužstva Zdenko Frťala, „bohužel to nebyl ani pohledný fotbal. K vidění bylo hodně soubojů, přinesly také dvě poměrně těžká zranění.“

Naštěstí pro jeho tým se hradeckých hráčů netýkala, odnesli to domácí obránci Janíček a Biolek.

Hradec nebyl v opatrně vedeném zápase bez šancí na úspěch. V obou poločasech se do některých dostal, ale žádnou nedotáhl ke gólovému zakončení. Proto ani vyhrát nemohl. „Každý bod se počítá, ale mohli jsme si odvézt tři, kdybychom byli trochu odvážnější,“ vyjádřil nespokojenost hradecký kouč po druhé bodové ztrátě v sezoně.

První větší šance utkání přišla až ve 24. minutě, kdy hradecký Ďurděvič zabojoval u rohového praporku a odcentroval na přední tyč. Tam si naběhl Kropáček, míč zasáhl, ale prostějovský gólman Bréda předvedl skvělý zákrok. I u další zajímavé příležitosti byl Kropáček, po rohovém kopu však hlavičkoval těsně mimo.

Prostějov dal o sobě vědět až v závěru 1. poločasu. Nejprve vypadal nadějně centr Hapala z vápna, ale Kvída byl pozorný a nebezpečí zažehnal. Po přestávce v 54. minutě pálil z voleje Urma, ale branku přestřelil. Hradci se gól nepodařilo dát ani na konci zápasu, kdy Ďurděvič z deseti metrů vystřelil z voleje nad domácí branku.

Na druhé straně musel svému týmu výrazně pomoci brankář Ottmar, když domácí Píchal dobře napálil odražený míč. Hradecký brankář však úspěšně zasáhl.

„Když se na to podíváme komplexně, nula na kontě inkasovaných branek je výsledkem kvalitní defenzivy, tam pracujeme na sto procent. Ale v útoku máme spoustu nedobrých ztrát,“ komentoval současné výkony a výsledky týmu kouč Frťala.

Neprosadil se ani útočník Vlkanova, jenž byl v prvních třech kolech téměř u všech gólů Hradce. „Nechceme, aby náš fotbal byl závislý jen na něm. Je pro nás sice důležitý, ale potřebujeme, aby byl podpořený svými spoluhráči,“ řekl kouč.

Hradec se po pěti kolech drží s jedenácti získanými body v popředí tabulky a své postavení bude o víkendu hájit znovu na hřišti soupeře. V neděli se vypraví do Varnsdorfu, teprve v následujícím kole se mohou příznivci Hradce těšit na zápas na domácím stadionu. V neděli 2. září se na východě Čech představí Vlašim.