Zdenko Frťala

Zdenko Frťala | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Pět gólů z Polska. Obrana byla katastrofální, hromoval kouč Frťala

• 0
Některé pasáže zápasu sice vypadaly nadějně, ale celkově srovnání se špičkovým polským týmem nedopadlo pro fotbalisty Hradce Králové příznivě. V duelu s patrně nejatraktivnějším soupeřem zimní přípravy totiž v Polsku na hřišti čtvrtého týmu tamní Ekstraklasy Slasku Wroclav prohráli 1:5.

„Několik pozitiv v naší hře bylo, ale dneska budu spíš kritický,“ sdělil Zdenko Frťala, trenér hradeckého mužstva, „porážka je pro nás možná krutá, ale soupeř nás za naše chyby trestal nekompromisně, snad bylo srovnání s velkým fotbalem pro nás alespoň prospěšné.“

Když měl trenér začít u inkasovaných gólů, konstatoval toto: „Dostat góly snad někdy ve druhé minutě a pak ve čtyřicáté je špatné, pak navíc začne druhá půle a dostaneme třetí, naše obrana byla katastrofální.“

Klasickou ukázkou byl hned první gól, který Hradec inkasoval hned poté, co mohl sám skórovat. Po rohovém kopu hlavičkoval Zbrožek, jeden ze soupeřů míč zastavil pravděpodobně rukou, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře a zatímco Hradečtí protestovali, domácí šli do přečíslení a Ottmara překonal Exposito.

Druhý gól? Hodně podobný. Pět minut před koncem poločasu hosté opět snadno ztratili míč ve středu pole a přímočarou akci Slasku opět zakončil Exposito. A snahu Hradeckých o návrat do zápasu hned po přestávce uťala další chyba v defenzivě, Raicević snadno prošel mezi stopery, obešel i střídajícího Vízka a bylo to 3:0.

„Byli jsme pomalí a i když jsme věděli, že budou rychlejší a dynamičtější, tak jsme dnes selhali i v taktické části,“ mrzí trenéra.

Srovnání výkonnosti opravdu je trochu zkreslující , že zatímco pro Wroclaw šlo o generálku na start jarní části ligy, Hradec se dočká až za měsíc, navíc za sebou hráči mají kondiční soustředění, které zakončili minulý týden v Krkonoších. „Na tohle se nechci vymlouvat. Je to i o tom, že když nemám sílu útočit, tak se budu snažit dobře bránit,“ poznamenal kouč.

Hradečtí v Polsku vystřídali všechny zdravé hráče svého kádru, do hry se tak zapojili i obránci Král a Mejdr, jejichž příchod se vedení klubu podařilo dotáhnout minulý týden.