Adam Vlkanova z Hradce Králové (v černém) bojuje s přesilou hráčů Jihlavy. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Dál bez ztráty, fotbalistům Hradce Králové pomohl málokdy vídaný gól

• 9
Do konce sezony je daleko, ale tenhle vydařený vstup do ní se může hodit. Fotbalisté Hradce Králové totiž vyhráli i druhé utkání nového druholigového ročníku a jdou na reprezentační přestávku, která nyní následuje, s maximálním ziskem šesti bodů.

Po těsné středeční výhře 1:0 nad Vlašimí v odloženém vstupu do soutěže, kterou zajistil obránce Král až chvíli před koncem, tentokrát v Jihlavě přišlo ještě větší drama, které muselo bavit diváky, ale rvát nervy trenérům. Ten hradecký Zdenko Frťala byl nakonec šťastnější, Hradec totiž po krkolomné cestě výhru na hřišti Jihlavy urval, tři body získal za vítězství 4:3.

„Jsem vyčerpaný stejně jako hráči, ale hodně mě těší, že kluci ukázali obrovskou vůli a charakter,“ komentoval parádní fotbalové představení trenér hradeckého mužstva Zdenko Frťala.

Vedle toho zápas také přinesl málokdy vídanou záležitost, která Hradci přinesla čtvrt hodiny před koncem důležité vyrovnání na 3:3. Byť i události předtím stály za povšimnutí, tohle se nedá nevypíchnout. Za stavu 3:2 pro Jihlavu totiž jihlavský brankář Lancman vzal míč, o kterém si myslel, že skončil za brankovou čárou a postavil si ho, že bude rozehrávat.

Jenomže se zmýlil, protože asistent rozhodčího aut neodmával. Zkušený hradecký útočník Dvořák k položenému míči přiběhl, přihrál ho Vlkanovovi a ten pohodlně vyrovnal. „Rozhodla chytrost našich hráčů,“ ocenil Frťala.

Teď je čas vrátit se na začátek zápasu. Zatímco musel Hradec na svůj první gól v úvodním duelu s Vlašimí čekat dlouho, tentokrát si s tím život nekomplikoval. Už po necelých osmi minutách se totiž v pokutovém území domácích dobře zorientoval Vašulín a dal svůj první druholigový gól v dresu Hradce.

Žižkov ovládl pražské derby a je v čele, Hradec veze výhru z Jihlavy

Po čtvrthodině ho napodobil Vlkanova a zdálo se, že Hradec bude mít jasně navrch. Bohužel zdání klamalo. Jihlava velmi rychle snížila a po přestávce převrátila vedení na svoji stranu. „Bohužel jsme podcenili jeden přechod soupeře do útoku, ten snížil a do druhé půle tak vstoupil hodně nažhavený,“ uvedl hradecký kouč.

Navíc Jihlava záhy skóre otočila ve svůj prospěch a pro tým, jehož sestavu kouč Frťala oproti prvnímu zápasu ani na jediném postu nezměnil, nastala těžká situace. Pak však přišel už výše popsaný kuriózní vyrovnávací gól, v němž hrál hlavní roli Dvořák, jenž nakonec i rozhodl. Dvě minuty před koncem se totiž po Záviškově centru prosadil - 3:4.

„Góly byly odměnou pro hráče, že se nevzdali a našli v sobě síly zápas otočit. Přitom Jihlava nebude lehkým soupeřem pro nikoho,“ řekl kouč.