Ivan Ciferský z Táborska pálí, jeho ránu blokuje Hynek Prokeš z Frýdku-Místku.

Ivan Ciferský z Táborska pálí, jeho ránu blokuje Hynek Prokeš z Frýdku-Místku. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Frýdeckomístečtí fotbalisté se trápí, čekají na gól už 322 minut

  • 0
Třinec šest bodů, Karviná čtyři a Frýdek-Místek dva. Takovou bilanci mají mužstva z kraje po třech kolech jarní části Fotbalové národní ligy. Třinečtí nastříleli pět gólů, Karvinští tři, leč Frýdeckomístečtí žádný... Na gól čekají už 322 minut. Naposledy se trefil v závěrečném utkání podzimu s Pardubicemi (1:1) Hynek Prokeš.

A právě ten by měl podle frýdeckomísteckých příznivců protrhnout nynější střeleckou bídu mužstva. V anketě na webových stránkách klubu mu včera věřilo 35 procent ze všech hlasujících.

"Ta důvěra mě těší, rád bych se fanouškům co nejdříve odměnil, ale bude jedno, kdo gól dá," prohlásil útočník Hynek Prokeš.

"Byl bych rád, kdyby se dařilo střílet góly co nejvíce hráčům," dodal frýdecko-místecký trenér Milan Duhan.

Špatná produktivita ho trápí. "Ale mnohem více znepokojující by bylo, kdybychom se nedostávali do šancí, ale ty máme," upozornil. "Měli jsme je v Karviné, doma se Zlínem i jednu v Táborsku."

Duhan nevidí problém v nezkušenosti útočníků. "Vždyť Hynek Prokeš je obávaný střelec a i on ty příležitosti měl," podotkl trenér. "Chyběl mu větší důraz a pečlivost. U dalších hráčů mi scházela větší fotbalovost."

Hynek Prokeš neúspěšnou koncovku přičítá kvalitním soupeřům, s nimiž zatím Frýdek-Místek na jaře hrál. "Je fakt, že proti Táborsku jsem šel sám na branku, ale víc šancí jsme tam neměli," podotkl. Podle Prokeše je tým v klidu. "Na podzim jsme měli šňůru osmi zápasů bez výhry, teď jsou tři, ale věřím, že to co nejdříve zlomíme."

Frýdeckomístečtí problémy s koncovkou řeší, zakončování se věnují v přípravě. "Musíme z toho rychle ven," řekl Milan Duhan.

Příležitost budou mít už v sobotu, kdy od 15 hodin hostí Viktorii Žižkov.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).