Hradec zaskočil v poháru Teplice, do čtvrtfinále jde i Jablonec

• 24
Druholigový Hradec Králové šokoval Teplice a po výhře 3:2 se raduje z postupu do čtvrtfinále domácího poháru. Ve druhém utkání chvíli vedli fotbalisté Jablonce, pak zase domácí hráči Olomouce. Nakonec jdou mezi nejlepších osm hosté, kteří Sigmu porazili 4:2.

V MOL Cupu skončilo už pět celků z nejvyšší soutěže. V předchozích kolech vypadly týmy Brna, Bohemians 1905 a Dukly a nyní vedle Teplic ještě Olomouc po porážce 3:4 s Jabloncem.

V prvním poločase na Stínadlech poslal Hradec do vedení Igor Súkenník a v 54. minutě přidal druhou branku Jiří Miker. Na snížení Davida Vaněčka rychle odpověděl Jan Shejbal. Domácí v nastavení už pouze snížili gólem Tomáše Vondráška.

„Hrálo se vyrovnané utkání, ale udělali jsme obrovské chyby ve středu pole, které soupeř dvakrát potrestal. V závěru jsme si vytvořili tlak, ale snížili jsme pozdě. Naším cílem bylo postoupit a to jsme nesplnili, takže panuje velká nespokojenost,“ řekl teplický trenér Daniel Šmejkal.

Mol Cup 2017/18: kompletní výsledky

Tepličtí si na začátku vypracovali dvě slibné šance, ránu Kroba však vytáhl Lindr nad břevno a hradecký brankář zblízka zastavil i Vošahlíkův pokus. Ve 30. minutě naopak udeřili z protiútoku „Votroci“. Mudra přihrál Súkenníkovi a ten zakončil k tyči. Slovenský záložník mohl o chvíli později zvýšit, ale zblízka trefil jen gólmana Diviše.

„Jsme šťastní za postup. Teplice měly více ze hry a některé jejich centry jsme přežili se štěstím, ale proměňovali jsme brejky. Pomohlo nám, že jsme šli do vedení jako první,“ řekl hradecký kouč Karel Havlíček.

Hostům se povedl nástup do druhého poločasu. Zaváhání obrany v 54. minutě potrestal Miker a sám před Divišem nezaváhal. Severočeši snížili už za tři minuty, když se střídající Vaněček hlavou prosadil proti bývalému mužstvu. Radost teplických fanoušků však vydržela pouhé dvě minuty, než se Shejbal blýskl povedenou ranou pod břevno.

Domácí v závěru Hradec zatlačili a po několika nevyužitých příležitostech v první minutě nastavení snížil z dorážky nepokrytý Vondrášek. Víc už ale Tepličtí nestihli a na svém stadionu prohráli první soutěžní utkání v sezoně. Východočeši si vybojovali čtvrtfinále poháru, i když ve druhé lize nevyhráli pětkrát za sebou a jsou až na osmém místě.

„Pro nás je to hrozné. Můžeme Hradci jen pogratulovat k postupu. Zasloužil si to. My tahali za kratší konec a doma jsme dostali tři branky, to je trestuhodné. Pak už to jen honíme,“ litoval teplický Vondrášek.

Olomouc s Jabloncem se utkaly podruhé během deseti dnů. A zatímco v lize skončil zápas na Hané bez branek, pohárový duel nabídl gólově bohatší podívanou.

Už v deváté minutě se prosadil jablonecký Vojtěch Kubista, který byl spolu se Stanislavem Teclem klíčovými muži hostí. V dresu Olomouce se utkání povedlo Martinu Hálovi, který napřed nahrál Jakubu Plškovi na vyrovnávací branku a pak v nastavení první půle otočil na 2:1.

Jenomže ihned po přestávce srovnal Tecl a v 50. minutě už Jablonec díky druhému zásahu Kubisty vedl 3:2. Hrozivý olomoucký úvod druhé půle ještě umocnil dobře zakončeným protiútokem znovu Tecl. Domácí se v závěru zmohli pouze na snížení, v závaru upravil na konečných 3:4 Tomáš Chorý.

Další čtyři zápasy se hrají ve středu. Nejatraktivnějším osmifinálovým utkáním je Sparta - Ostrava. Slavia hraje v Jihlavě, Mladá Boleslav v Domažlicích.

Obhájce ze Zlína, který díky triumfu v domácí soutěži hraje na podzim evropské poháry, se představí ve Vlašimi. Přímý postup do základní skupiny Evropské ligy je pro vítěze ve hře také letos.

Liberec se utká s Karvinou až 1. listopadu a Plzeň se Slováckem 10. listopadu.

Olomouc - Jablonec 3:4

Branky: 21. J. Plšek, 45. M. Hála, 79. T. Chorý - 9. V. Kubista, 47. S. Tecl, 50. V. Kubista, 55. S. Tecl. Rozhodčí: E. Marek - Z. Dobrovolný, D. Pospíšil. ŽK: 86. J. Plšek, 90. T. Chorý - 58. J. Považanec, 78. T. Hübschman, 83. M. Doležal. Diváci: 2 158 (17 % z kapacity 12 541)

Olomouc: M. Reichl - M. Sladký, U. Radakovič, R. Polom (61. V. Jemelka), M. Vepřek - P. Moulis, M. Obročník (70. T. Zahradníček), M. Hála (61. Š. Falta) - J. Plšek, T. Chorý, J. Texl

Jablonec: M. Bárta - N. Jankovič, M. Kysela, T. Hübschman, M. Hanousek (31. V. Jovovič) - L. Masopust, V. Kubista, J. Považanec (88. M. Kouřil), M. Trávník, J. Zelený - S. Tecl (70. M. Doležal)

Teplice - Hradec Kr. 2:3

Branky: 57. D. Vaněček, 90. T. Vondrášek - 29. I. Súkenník, 54. J. Miker, 59. J. Shejbal. Rozhodčí: M. Matějček - V. Melichar, M. Fišer. Diváci: 1 123 (6 % z kapacity 18 221)

Teplice: J. Diviš - T. Vondrášek, A. Král, M. Jeřábek, J. Krob - J. Vošahlík (55. D. Vaněček), S. Soungole, J. Suchan (46. D. Trubač), T. Kučera, O. Urma (68. D. Šup) - M. Červenka

Hradec Kr.: J. Lindr - J. Mudra, J. Bederka, M. Nosek, M. Trávníček - M. Krátký (85. L. Martan), T. Jirsák, F. Zorvan, I. Súkenník, J. Shejbal (73. A. Pajer) - J. Miker (70. J. Šípek)